ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA jest wyceniana blisko 53 USD za baryłkę
21.01.2021r. 08:21

Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA jest wyceniana blisko 53 USD za baryłkę, po niewielkim spadku notowań. Na rynkach dominuje pesymizm związany ze spodziewanym słabszym popytem na paliwa na świecie - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na marzec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 53,20 USD, niżej o 0,21 proc.

Ropa Brent w dostawach na marzec, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 55,99 USD za baryłkę, niżej o 0,16 proc.

Popyt na paliwa na świecie może się osłabić w krótkiej perspektywie. Taka sytuacja możliwa jest m.in. w Chinach, gdzie władze apelują do swoich obywateli, aby nie podróżowali w czasie zbliżającej się świątecznej przerwy związanej z początkiem Nowego Roku Księżycowego - ze względu na Covid-19.

W Japonii część kraju znajduje się w strefie stanu wyjątkowego - z powodu pandemii koronawirusa, a kilka europejskich krajów wprowadziło lockdowny i ostrzejsze restrykcje, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się SARS-Cov2.

Słabszy popyt na paliwa jest m.in. w USA, gdzie Amerykański Instytut Paliw (API) podał, że zapasy ropy wzrosły w Stanach w ub. tygodniu o 2,56 mln baryłek. Wzrosły też zapasy benzyny i paliw destylowanych.
Analitycy prognozowali tymczasem spadek zapasów ropy przed publikacją w czwartek oficjalnych danych Departamentu Energii (DoE).

"Na razie globalne rynki ropy już uwzględniły elementy związane z Covid-19, rozprowadzanie szczepionek, zmiany w amerykańskiej administracji i nadzieje na nowy bodziec fiskalny w USA" - wylicza Vandana Hari, założycielka firmy konsultingowej Vanda Insights.

"W ciągu najbliższych kilku dni na rynkach ropy nie powinniśmy spodziewać się jakichś poważniejszych szoków cenowych związanych m.in. z działaniami nowej administracji prezydenta Bidena" - dodaje.

Joe Biden nałożył moratorium na dzierżawę ropy naftowej w Arctic National Wildlife Refuge i ponownie dołączył USA do paryskiego porozumienia klimatycznego w ciągu kilku godzin po objęciu w środę urzędu prezydenta.

Formalny powrót USA do paryskiego porozumienia klimatycznego zajmie 30 dni.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE