ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Na polecenie prokuratury przeszukano siedzibę spółki JSW Innowacje
21.01.2021r. 13:04

Na polecenie katowickiej prokuratury przeszukano siedzibę katowickiej spółki JSW Innowacje, która jest zapleczem badawczo-rozwojowym grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Czynności te wykonano w ramach śledztwa dotyczącego niegospodarności.

O przeszukaniu i zabezpieczeniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne dokumentów w JSW Innowacje napisano w czwartek na internetowej stronie "Gazety Wyborczej". Pytana o to rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek powiedziała PAP, że przeszukania przeprowadzono w ramach śledztwa dotyczącego niegospodarności w JSW, które toczy się od października ub.r.

"Śledztwo jest na początkowym etapie, gromadzony jest materiał dowodowy. W ostatnim czasie były prowadzone przeszukania do tej sprawy, natomiast na obecnym etapie nie zdradzamy żadnych szczegółów" - dodała prokurator.

Do sprawy nie chce odnieść się CBA. "Służby specjalne, w tym Centralne Biuro Antykorupcyjne, nie informują jakie sprawy, osoby, firmy i instytucje pozostają lub też nie pozostają w zainteresowaniu CBA. Biuro informuje już o efektach działań i zrealizowanych sprawach" - napisali przedstawiciele Wydziału Komunikacji Społecznej w odpowiedzi na pytania PAP.
W ostatnim czasie w mediach pojawiały się informacje dotyczące m.in. nieprawidłowości w JSW Innowacje, sugerujące, jakoby 80 mln zł inwestycji JSW zostało zmarnowane. W odpowiedzi zarząd JSW, kierowany wówczas przez Włodzimierza Hereźniaka (został odwołany z tego stanowiska przez radę nadzorczą 18 stycznia) oświadczył, iż "sprzeciwia się szkalowaniu dobrego imienia spółki i jeżeli zajdzie taka konieczność podejmie odpowiednie kroki prawne, aby temu zapobiec". JSW podała, że po odebraniu niezależnego raportu, zdecydowano o przesłaniu go do Prokuratury Regionalnej w Katowicach w celu zbadania, czy w JSW Innowacje nie dochodziło do przypadków niegospodarności

Według "GW", toczące się w katowickiej prokuraturze śledztwo zainicjował list związkowców z JSW Innowacje do szefa MSWiA i koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, w którym napisano, że działalność spółki "sprowadza się do wydawania subsydiów otrzymywanych od JSW na firmy znajomych i kolegów członków zarządu JSW Innowacje". Związkowcy zarzucili też pracownikom JSW Innowacje m.in. nieuzasadnione wyjazdy zagraniczne.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE