ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Saudi Aramco zataił emisje generowane przez swoje rafinerie i zakłady petrochemiczne
22.01.2021r. 07:12

Saudyjski koncern naftowy Saudi Aramco zataił emisje generowane przez wiele swoich rafinerii i zakładów petrochemicznych w swoich ogólnych danych dotyczących emisji dwutlenku węgla dla inwestorów. Ślad węglowy największego koncernu naftowego na świecie może prawie się podwoić, dodając aż 55 milionów ton metrycznych dwutlenku węgla do jego rocznego bilansu, jeśli obiekty te zostaną uwzględnione - czytamy w BiznesAlert.pl.

Większość zaniedbań wynika z faktu, że Saudi Aramco decyduje się na przekazywanie danych z obiektów, których jest w całości właścicielem, i tych znajdujących się w kraju, a tymczasem wiele z jego rafinerii to spółki joint venture lub zlokalizowane za granicą. Przedsiębiorstwo przekazało w oświadczeniu, że stosuje akceptowane na świecie wytyczne do raportowania danych i ma "jasną i przemyślaną ścieżkę do zwiększenia zakresu i szczegółów tych danych".

Firma zapowiedziała, że ujawni w tym roku bezpośrednie i pośrednie emisje gazów cieplarnianych za 2020 rok z działalności będącej w całości własnością w Arabii Saudyjskiej i za granicą, pod warunkiem weryfikacji przez stronę trzecią.
Emisje Aramco w 2019 roku wyniosłyby od 75 milionów ton do 113 milionów ton, gdyby uwzględniono brakujące emisje, o czym poinformował Bloomberg News na podstawie danych z badania zmian klimatycznych przyrody opublikowanych w zeszłym roku. Mający fatalną reputację w tym obszarze amerykański koncern naftowy Exxon Mobil, pod rosnącą presją inwestorów i działaczy na rzecz zmian klimatu, podał w grudniu, że planuje zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych w ciągu najbliższych pięciu lat - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: luki 22.01.2021r. 07:51
A jak zmniejszą te emisje? Ograniczą sprzedaż produktów??
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE