ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zbliżają się prace konserwacyjne we francuskich reaktorach
22.01.2021r. 09:57

Niezawodność francuskiej energetyki jądrowej pozostaje w centrum uwagi w tym tygodniu, ponieważ europejskie rynki energii zmagają się z rosnącym popytem w okresie zimowym.

W tym miesiącu nastąpi rozpoczęcie planowych corocznych prac konserwacyjnych w około 11 francuskich reaktorach, co grozi zawężeniem marginesów produkcji energii elektrycznej w przypadku ponownego spadku temperatury.

Aktualne prognozy pogody uległy złagodzeniu, ale gwałtowne zmiany w produkcji energii wiatrowej mogą nadal testować elastyczność systemu, szczególnie w Wielkiej Brytanii, gdzie dostępność energii jądrowej jest obecnie niska.
(512x227)Rys. Produkcja energii elektrycznej w Europie w latach 2019-2020

Energia jądrowa pozostaje na czele europejskiego miksu generacji elektryczności, pomimo ogromnego spadku produkcji w 2020 roku. Stopniowe zamykanie elektrowni jądrowych w Niemczech i Belgii w tym i przyszłym roku jeszcze bardziej podważy jej status, przyspieszając potrzebę dalszego zwiększania elastyczności systemu generacji energii elektrycznej.
S&P Global Platts , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: xXx 25.01.2021r. 11:10
No to teraz zobaczymy jak wiatr i słońce zastąpią energetykę jądrową. Przecież Niemcy mają takie gigantyczne moce,... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE