ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Fundacja PGNiG: kolejne miliony złotych pomocy dla placówek medycznych
22.01.2021r. 13:39

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza przekazała darowiznę w wysokości ponad 4 mln zł na rzecz 11 szpitali i ośrodków zdrowia. To już kolejna akcja Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa wspierająca walkę ze skutkami COVID-19. Łączna dotychczasowa suma pomocy finansowej i rzeczowej, udzielonej przez spółkę od początku pandemii, sięga już blisko 25 mln zł.

- Za nami kilkanaście trudnych miesięcy, które w sposób szczególny doświadczyły osoby starsze i słabsze, a także opiekujących się nimi na co dzień lekarzy, pielęgniarki, sanitariuszy oraz innych przedstawicieli personelu medycznego. W obliczu koronawirusa ich bezpieczeństwo oraz komfort pracy mają najwyższą wartość. Ogromnie cieszymy się, że jako Grupa PGNiG możemy ich wspierać, a tym samym symbolicznie podziękować za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc, jaką niosą każdego dnia milionom Polaków - podkreślił Paweł Majewski, Prezes Zarządu PGNiG SA. - Tylko w grudniu i styczniu przekazaliśmy darowizny do 25 placówek medycznych, o łącznej wartości blisko 6 mln zł - dodał.

W ramach kolejnej transzy zrealizowanej przez Fundację PGNiG na początku stycznia tego roku, wsparcie otrzymało łącznie 11 szpitali i ośrodków ochrony zdrowia - w Cieszynie, Rzeszowie, Przemyślu, Dąbrowie Tarnowskiej, Drezdenku, Grodzisku Wielkopolskim, Jarocinie, Jastrzębiu-Zdroju, Wodzisławiu Śląskim i w Warszawie, gdzie darowizna trafiła do Wojskowego Instytutu Medycznego oraz Szpitala Grochowskiego im. dr med. Rafała Masztaka. Środki w wysokości ponad 4 mln zł zostaną wykorzystane na zakup wyposażenia ochronnego dla personelu i pacjentów, a także sprzętu diagnostycznego i aparatury medycznej. Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej przeznaczy otrzymane wsparcie na budowę niezbędnych śluz sanitarno-epidemiologicznych. Fundusze od PGNiG umożliwią także wyposażenie karetek Powiatowego Centrum Zdrowia w Drezdenku w defibrylatory i respiratory ratujące życie.

- Zgodnie z zapowiedzią, przekazujemy kolejną transzę pomocy dla placówek stojących na pierwszej linii walki z COVID-19. Do naszej Fundacji każdego dnia wpływają wnioski o wsparcie, które we współpracy z instytucjami rządowymi na bieżąco rozpatrujemy. Mamy świadomość odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa, dlatego staramy się pomóc jak największej liczbie ośrodków zlokalizowanych w całej Polsce - w dużych miastach i mniejszych miejscowościach, szczególnie tam, gdzie PGNiG prowadzi swoją działalność - powiedziała Karolina Dłuska, Prezes Fundacji PGNiG.

GK PGNiG aktywnie angażuje się w pomoc dla podmiotów i instytucji walczących ze skutkami COVID-19. Od marca ub.r. spółka udzieliła wsparcia finansowego i materialnego placówkom medycznym, ale także ośrodkom pomocy społecznej, hospicjom i organizacjom kombatanckim. PGNiG uczestniczyło m.in. w organizacji zdalnego nauczania oraz obsłudze infolinii prowadzonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Polski Związek Głuchych. Urządzenia teleinformatyczne przekazane przez spółkę trafiły m.in. do Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.

Od marca 2020 roku PGNiG przeznaczyło ok. 50 mln zł na przeciwdziałanie pandemii COVID-19 - to wartość pomocy udzielonej na zewnątrz oraz koszt zabezpieczenia pracowników w spółkach Grupy Kapitałowej i utrzymania ciągłości pracy zakładów.
PGNiG

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE