ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Brytyjski sąd odrzuca apelację o zatrzymanie budowy największej elektrowni gazowej w Europie
22.01.2021r. 17:04

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Brytyjski Sąd Apelacyjny odrzucił skargę działaczy na rzecz ochrony środowiska, aby uniemożliwić spółce Drax budowę największej elektrowni gazowej w Europie.

Zgoda na budowę elektrowni, której lokalizację ustalono obok istniejącej elektrowni w Selby w hrabstwie North Yorkshire, została wydana przez rząd w październiku 2019 r.
Była to kontrowersyjna decyzja, ponieważ rząd Wielkiej Brytanii, zatwierdzając projekt, uchylił zalecenie własnego organu planowania, aby odrzucić go z powodów klimatycznych.
Fundacja ClientEarth zajmująca się ochroną środowiska, w styczniu 2020 r. skierowała do Sądu Najwyższego skargę dotyczącą decyzji o przyznaniu elektrowni mocy 3,6 GW. Elektrownia, jak twierdzi fundacja, będzie wytwarzać do 75 proc. emisji CO2 brytyjskiego sektora energetycznego.
W maju 2020 r. Sąd Najwyższy uznał decyzję rządu za zgodną z prawem, a Sąd Apelacyjny ogłosił 21 stycznia br. wyrok o odrzuceniu ostatniej skargi ClientEarth.
www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE