ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNIG informuje o wyniku testów na utratę wartości części aktywów
22.01.2021r. 21:06

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa poinformował, że efekt dokonania odpisów aktualizujących powstałych w wyniku przeprowadzonych testów na utratę wartości majątku pomniejszy skonsolidowany wynik operacyjny Grupy Kapitałowej PGNiG za IV kwartał 2020 r. o ok. 0,65 mld zł, w tym o 0,56 mld zł w segmencie Poszukiwanie i Wydobycie.

Podana kwota obejmuje: koszty odwiertów negatywnych i spisanej sejsmiki w kwocie ok. 0,06 mld zł, saldo odpisów na środkach trwałych w kwocie ok. 0,29 mld zł oraz środków trwałych w budowie w kwocie ok. 0,30 mld zł.

Odpisy aktualizujące są efektem m.in. oceny wartości odzyskiwalnej aktywów, dokonywanej na podstawie analizy przyszłych przepływów pieniężnych - w szczególności w oparciu o aktualne i prognozowane ścieżki cenowe węglowodorów na międzynarodowych rynkach.
Prezentowana wartość ma charakter szacunkowy i może różnić się od wartości ostatecznej, która zostanie przedstawiona podczas publikacji skonsolidowanego raportu rocznego za 2020 r.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE