ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nowy Jork planuje uzyskać 70 proc. energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych
23.01.2021r. 05:34

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo ogłosił w piątek plan zmierzający do zapewnienia, że do 2030 r. w całym stanie, 70 proc. energii elektrycznej będzie pochodziło ze źródeł odnawialnych. Ma obniżyć m.in. jej koszt oraz redukcję zanieczyszczeń.

Jak poinformowało biuro gubernatora projekt przewiduje wykorzystanie stanowych źródeł hydroelektrycznych oraz turbin wiatrowych. Inicjatywa promuje niższe koszty energii, zmniejsza emisję CO2 oraz wspiera ożywienie gospodarcze Nowego Jorku.

"Dzisiejsza zapowiedź pokazuje szybki postęp w ramach niedawno rozszerzonych stanowych standardów czystej energii i stanowi postęp w realizacji celu gubernatora Cuomo, jakim jest pozyskiwanie 70 proc. energii elektrycznej w stanie ze źródeł odnawialnych do 2030 r" - podało biuro gubernatora.

Według Cuomo Nowy Jork jest wiodącym w całym kraju inicjatorem działań zmierzających do redukcji zużycia węgla. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu w większym stopniu energii odnawialnej.

"Doda to impetu naszym wysiłkom na rzecz odbudowy lepszej i silniejszej gospodarki. Nowy Jork był liderem w walce ze zmianami klimatycznymi i wciąż będziemy przykładem tego, jak tę batalię można wygrać" - ocenił gubernator.
Administratorem programu energii odnawialnej tzw. Tier 2 (drugi poziom) jest stanowy Urząd ds. Badań i Rozwoju (NYSERDA). Służyć temu będą nowe projekty z wykorzystaniem źródeł lądowych, morskich oraz energii wiatru.

NYSERDA ogłosił przetarg wśród prywatnych elektrowni wodnych i lądowych generatorów turbin wiatrowych w stanie Nowy Jork, które rozpoczęły działalność komercyjną przed 1 stycznia 2015 r. Poszukuje ofert gwarantujących osiągnięcie najniższych możliwie kosztów energii odnawialnej dla mieszkańców stanu.

"Wiodący program gubernatora Cuomo jest najprężniejszą w kraju inicjatywą dotyczącą klimatu i czystej energii, dążącą do uporządkowanego i sprawiedliwego przejścia na czystą energię, co stworzy miejsca pracy i wesprze zieloną gospodarkę, gdy stan Nowy Jork wychodzi z pandemii COVID-19" - stwierdziło biuro gubernatora dodając, że celem do 2040 r. jest energia z zerową emisją zanieczyszczeń i osiągnięcie w gospodarce neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

Zgodnie z planem ponad 4 mld dolarów zostanie zainwestowanych w 91 projektów związanych z wytwarzaniem energii ze źródeł odnawialnych na wielką skalę oraz utworzenie w tym sektorze ponad 150 tys. miejsc pracy. Przewiduje się, że do 2035 r. 9 GW mocy będzie pochodzić z turbin napędzanych wiatrem morskim i nastąpi 1800-procentowy wzrost w sektorze rozproszonej energetyki słonecznej od 2011 r.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE