ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nowi członkowie dołączają do Global CCS Institute
25.01.2021r. 05:29

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W ciągu ostatnich 12 miesięcy do Global CCS Institute (Światowy Instytut CCS) przystąpiło 34 nowych członków. Tym samym, ich całkowita liczba wzrosła do 87.

Global CCS Institute rozwija działalność na całym świecie, dopisując od stycznia 2020 r. 34 nowych członków, którzy reprezentują różnorodne przedsiębiorstwa, agencje rządowe i organizacje badawcze z 16 krajów.

"Świat zrozumiał, że zmiany klimatyczne, to globalny kryzys, a wychwytywanie i składowanie CO2 (CCS) jest zasadniczym elementem rozwiązania tego problemu. Wzrost liczby członków to odzwierciedla" - powiedział Jeff Erikson, dyrektor generalny ds. zaangażowania klientów w Instytucie.
Członkami Global CCS Institute są m.in.: Equinor, Exxon Mobil, Drax Group, General Electric, Saipem.

Niedawna analiza przeprowadzona przez Międzynarodową Agencję Energii (IEA) szacuje, że globalne wdrożenie CCS w celu osiągnięcia celów Porozumienia paryskiego będzie wymagało inwestycji w wysokości ok. 9,7 bln dolarów.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE