ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Za 3 lata na Bałtyku powstaną ogromne farmy wiatrowe. "To początek transformacji polskiej energetyki"
26.01.2021r. 13:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zdecydowanie coraz częściej będziemy sięgali po energię odnawialną. Mamy bardzo dobre warunki na Bałtyku: jest wietrznie, nieduża głębokość. Dlatego też będziemy mogli czerpać z niego czystą energię, która docelowo może stanowić aż 20 proc. całej polskiej energii - mówi wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas.

W piątek 22 stycznia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o morskich farmach wiatrowych. Nowe przepisy dają podstawę do tego, by inwestorzy mogli ubiegać się o wsparcie dla rozwijanych przez siebie farm wiatrowych na polskiej części Bałtyku.

Szerzej w tym temacie wypowiada się wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas.
- To bardzo ważne wydarzenie, które daje początek gruntownej przemianie, transformacji polskiego sektora energetycznego. Zdecydowanie coraz częściej będziemy sięgali po energię odnawialną. Mamy bardzo dobre warunki na Bałtyku - jest wietrznie, nieduża głębokość - dlatego też będziemy mogli czerpać z niego czystą energię, która docelowo może stanowić aż 20 proc. całej polskiej energii - wyjaśnia wiceminister Gryglas.

Nowe miejsca pracy, a także rozbudowa portów w mniejszych miejscowościach jak Łeba, Ustka, czy Władysławowo to oczywiste korzyści budowy farm wiatrowych.
- W zeszłym roku byłem w jednym z belgijskich portów obsługujących farmy morskie i to wyglądało jak autostrada statków obsługowych - mówi wiceszef resortu aktywów państwowych.

Tego typu inwestycja będzie bardzo opłacalna dla polskiej gospodarki.

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: cytaty 26.01.2021r. 16:44
skoro ta informacja tutaj to będzie problem
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Użytkownicy energii 26.01.2021r. 22:10
Oglądać wyspecjalizowany port i flotę do offshore co jest i działa, a zbudować w Polsce przy naszych ślimaczych... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: czytelnik 27.01.2021r. 10:30
No cóż jeśli lobbyści wiatrakowi są już w rządzie to czarno to widzę. Tak przy okazji to z innej wiadomości w tym... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE