ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Alejandro Agag: Formuła 1 musi stać się elektryczna
25.01.2021r. 20:46

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Założyciel Formuły E jest zdania, że przyszłość królowej sportów motorowych jest nierozerwalnie związana z elektromobilnością.

W przeszłości Hiszpan niejednokrotnie podnosił taki postulat, jednak jego ostatnie wypowiedzi zbiegają się w czasie z toczącą się dyskusją na temat nowych silników, które powinny wejść do użycia w Formule 1 w roku 2025 lub 2026.
"Formuła 1 musi być elektryczna" - powiedział Alejandro Agag.

Niektórzy producenci samochodów wiele uwagi poświęcają obecnie środkom pędnym nowej generacji, określanym mianem e-paliw, których zastosowanie planują także władze F1. Były Hiszpański eurodeputowany uważa jednak, że nie mogą być one alternatywą dla napędu elektrycznego.

"Bardzo lubię silniki spalinowe, ale ich era dobiega końca. Dużo mówi się obecnie o e-paliwach, jednakże stanowią one sztuczny twór. Takie rozwiązanie jest bez sensu, chyba że ktoś nie chce wprowadzić prawdziwych zmian."

Zdaniem 50-latka jedynym wyjściem, pozwalającym F1 osiągnąć neutralność klimatyczną w rozsądnym czasie jest jej połączenie z założoną przez niego serią elektryczną.

"W tej chwili te dwie serie wyścigowe znacznie się od siebie różnią, jestem jednak przekonany, że fuzja będzie niezbędna."
"Bernie Ecclestone mógłby przejąć kontrolę nad FE, rozszerzyć ją, a następnie podjąć dalsze decyzje. Pod względem widowni i prestiżu to dwie różne kategorie, ale moim zdaniem ich przyszłość leży w połączeniu."

Na mocy porozumienia z FIA, pełnię praw do organizacji mistrzostw świata bolidów z napędem elektrycznym przez okres 25 lat przejęła spółka Formula E Holdings. Oznacza to, że F1 mogłaby samodzielnie przejść na silniki elektryczne najwcześniej za 19 lat.

Analizując sieć biznesowych powiązań, można zauważyć, że połączenie, o którym wspominał Agag, jest jak najbardziej możliwe, ponieważ Discovery Holding Company, wiodący udziałowiec Formuły E jest za pośrednictwem Liberty Media obecny także w Formule 1.

Źródło: www.motorsportgp.pl

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE