ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Mieszkańcy krakowskiego Pleszowa zyskali dostęp do sieci gazowniczej
25.01.2021r. 14:15

Ok. 160 domów w krakowskim Pleszowie zyskało dostęp do sieci gazowniczej dzięki rozbudowie gazociągu wykonanej przez Polską Spółkę Gazownictwa. Jak podkreślił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, inwestycja pozwoliła nadrobić kilkudziesięcioletnie zaległości.

"Wreszcie, po kilkudziesięcioletniej batalii, sieć gazowa w krakowskim Pleszowie jest dostępna i będzie się nadal rozbudowywać" - powiedział Adamczyk, który w poniedziałek wizytował rejon inwestycji.

Jak podkreślił, umożliwienie mieszkańcom dostępu do paliwa gazowego z gazociągu ma szczególne znaczenie w Krakowie, gdzie obowiązuje uchwała antysmogowa, zakazująca używania do ogrzewania domów paliw stałych.

Dyrektor oddziału Zakładu Gazowniczego w Krakowie Paweł Firlej poinformował, że w ramach inwestycji została wybudowana i oddana do użytku sieć gazownicza od ul. Branickiej do centrum Pleszowa. Łączna długość ułożonego gazociągu to 4,3 km, a wartość zadania przekracza 4 mln zł.
Do tej pory do sieci przyłączono 53 klientów, spośród około 140, którzy złożyli wnioski. W sumie dostęp do sieci gazowniczej uzyskało ok. 160 domów na terenie Pleszowa.

"Mieszkańcy sukcesywnie decydują się na podpisywanie umów, także pod wpływem sąsiadów, którzy już mają gaz. Liczymy, że docelowo wszyscy posiadający możliwości techniczne będą przyłączeniu do gazociągu" - zaznaczył przedstawiciel zakładu gazowniczego.

Obecnie sieć jest zasilania gazem od strony Sandomierza. Po ukończeniu trwającej obecnie budowy gazociągu od ul. Igołomskiej od ul. Cementowej o długości 5,2 km sieć zyska dwustronne zasilanie także od strony Krakowa. Nowy gazociąg pozwoli zasilić również inwestycje powstające w nowohuckiej strefie aktywności gospodarczej oraz odbiorców znajdujących się wzdłuż drogi krajowej nr 79.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: histoeryk 25.01.2021r. 17:07
gdzie te kotły z Pleszowa?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE