ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ukraina zamierza odłączyć się od systemów elektroenergetycznych Federacji Rosyjskiej i Białorusi do 2023 roku
25.01.2021r. 15:58

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
- Celem Ukrainy jest wejście do unijnego systemu dostaw energii elektrycznej w 2023 roku. Oznacza to, że musimy odciąć się od białoruskiego i rosyjskiego systemu oraz w pełni zintegrować się z UE. Idziemy tą drogą. I dla mnie, jako szefa ministerstwa spraw zagranicznych, jest to zadanie fundamentalne - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl minister spraw zagranicznych Dmitrij Kuleba. w wywiadzie dla telewizji Ukraina24.

- Celem Ukrainy jest wejście do unijnego systemu dostaw energii elektrycznej w 2023 roku. Oznacza to, że musimy odciąć się od białoruskiego i rosyjskiego systemu oraz w pełni zintegrować się z UE. Idziemy tą drogą. I dla mnie, jako szefa ministerstwa spraw zagranicznych, jest to zadanie fundamentalne - powiedział Kuleba w wywiadzie dla telewizji Ukraina24.

Wcześniej, nominowany na szefa ministerstwa energetyki Jurij Witrenko zapowiedział, że odłączenie Ukrainy od jednolitego systemu elektroenergetycznego z Rosją i Białorusią będzie jego priorytetowym zadaniem. Podkreślił, że celem jest wpięcie Ukrainy do systemu europejskiego, gdzie ceny i warunki są transparentne i przejrzyste - czytamy w BiznesAlert.pl.
Ukraina24 , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: licyzk 25.01.2021r. 17:05
to aż taką zapaść prognozuj-planuj_
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE