ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom powołał spółkę która zbuduje gazociąg Siła Syberii 2
25.01.2021r. 16:03

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Gas Pipeline Sojuz Wostok - taką nazwę nosi spółka celowa, powołana przez Gazprom do przygotowania i budowy gazociągu Siła Syberii 2 - czytamy w BiznesAlert.pl.

Planowany gazociąg ma przekraczać możliwości przesyłowe Siły Syberii 1 o ponad 30 procent - według założeń będzie to ponad 50 mld m sześc. gazu rocznie. Surowiec będzie pochodzić ze złóż Syberii Zachodniej, co jest kluczowym elementem całego projektu. Dzięki niemu Rosja będzie mogła zdywersyfikować klientów tych pół gazowych, które dotychczas, ze względów infrastrukturalnych mogą trafiać jedynie do klientów z Europy.

Siła Syberii 2 (dawniej zwana gazociągiem Ałtaj - biegnąca przez Góry Ałtaju) ma przechodzić przez terytorium Mongolii do Chin. W sierpniu 2020 roku rząd Mongolii oraz Gazprom podpisały Memorandum of Intent ws. powołania spółki celowej, która będzie odpowiedzialna za przygotowanie i realizację tego projektu - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE