ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Podlaskie. Awarie energetyczne w regionie
25.01.2021r. 21:53

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Kilkadziesiąt tys. odbiorców w Podlaskiem było w poniedziałek wieczorem bez energii elektrycznej, wskutek awarii wywołanych obfitymi opadami śniegu - poinformowała spółka PGE Dystrybucja. Chodzi m.in. o gminy wokół Białegostoku.

W Podlaskiem od przedpołudnia intensywnie pada śnieg, do tego wieczorem miejscami notowane jest oblodzenie. Bardzo trudne są warunki na drogach, również krajowych, m.in. do przejść granicznych z Białorusią w Bobrownikach i Kuźnicy.

W Białymstoku w związku z sytuacją pogodową zebrał się miejski sztab kryzysowy. "Uzgodniliśmy na sztabie kryzysowym z Komendą Miejską Policji w Białymstoku, że jutro (wtorek) w godzinach porannego i popołudniowego szczytu zostanie wstrzymany wjazd tirów do miasta" - poinformował w mediach społecznościowych prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Dodał, że śnieg w mieście może padać również przez cały wtorek.

W części regionu są awarie energetyczne, związane głównie z tym, że pod naporem śniegu na linie spadają łamiące się konary drzew. Jak podała spółka PGE Dystrybucja w komunikacie, według stanu na godz.19 bez zasilania było ok. 30 tys. odbiorców w Podlaskiem.
Chodzi przede wszystkim o podbiałostockie gminy Gródek, Krynki, Michałowo i Łapy oraz gminy Sokółka, Bielsk Podlaski, Brańsk, Czyżew, Hajnówka i Siemiatycze. W związku z warunkami pogodowymi i koniecznością lokalizacji miejsc awarii w trudnodostępnym terenie, część uszkodzeń uda się naprawić późno w nocy lub dopiero we wtorek.

Meteorolodzy prognozują, że do rana w Podlaskiem może spaść nawet 30 cm śniegu. Do tego w ciągu dnia - gdy zaczynały się opady - temperatura była dodatnia, a po zmroku zaczęła spadać i przy gruncie może miejscami być do minus 2 stopni, co oznacza oblodzenie.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: observer 26.01.2021r. 17:24
Wielka awaria i minister Ozdoba nie robi komisji śledczej?
Aaaa... nie bo to firma państwowa to może mieć awarie
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE