ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemieccy zieloni apelują do USA o wprowadzenie podatku od śladu węglowego wspólnie z UE
25.01.2021r. 22:23

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Niemieccy zieloni wzywają USA do wprowadzenia wspólnie podatku od śladu węglowego w celu promocji niskoemisyjnej produkcji na świecie oraz innych rozwiązań mających wzmacniać współpracę transatlantycką w sferze klimatu i praw człowieka - informuje "BiznesAlert.pl".

Chodzi o opodatkowanie towarów w zależności od emisji CO2 towarzyszącej ich wytworzeniu. Rozwiązanie tego typu jest rozważane przez Komisję Europejską w ramach Europejskiego Zielonego Ładu do wprowadzenia w czerwcu 2021 r. i znane pod akronimem CBAM.

Niemieccy Zieloni uważają, że to rozwiązanie mogłoby zostać wprowadzone we współpracy z USA pod wodzą prezydenta Bidena deklarującego zaangażowanie na rzecz ochrony klimatu. W ten sposób powstałby klimatyczny sojusz transatlantycki na rzecz realizacji Porozumienia paryskiego o ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych. Apel w tej sprawie został skierowany przez Annalenę Baerbock oraz Roberta Habecka na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
"Tylko Europa i USA razem mogą stworzyć globalną, demokratyczną alternatywę do chińskich autorytarnych aspiracji hegemonicznych i stać się źródłem oświecenia, dobrobytu i stabilizacji dla świata" - ocenili.
Zieloni proponują USA wspólną politykę na rzecz wodoru, magazynów energii oraz recyklingu, opodatkowanie wielkich firm technologicznych i walkę z "mową nienawiści", zapisy w umowach handlowych wymieniające promocję demokracji, rządów prawa, zrównoważonego rozwoju, a także większe zaangażowanie Unii Europejskiej w politykę zagraniczną i bezpieczeństwa, także pod kątem oceny wpływu Rosji, Chin i Turcji - czytamy w "BiznesAlert.pl".

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: trelemorele 25.01.2021r. 22:46
czyli w praktyce zakaz przywozu( i rozumiem produkcji) gazu LNG pozyskiwanego metodą szczelinowania. A co z naszymi... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE