ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa naftowa w USA wyceniana w pobliżu 52 USD/b
26.01.2021r. 08:25

Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA jest wyceniana w pobliżu 52 USD za baryłkę. Inwestorów niepokoi odradzająca się pandemia koronawirusa w niektórych częściach świata i powolne wprowadzanie szczepień - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na marzec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 52,36 USD, niżej o 0,78 proc.

Ropa Brent w dostawach na marzec, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 55,45 USD za baryłkę, niżej o 0,77 proc.

Inwestorów niepokoi odradzająca się pandemia koronawirusa w niektórych częściach świata i powolne wprowadzanie szczepień na Covid-19, co może negatywnie wpłynąć na globalny popyt na paliwa pomimo kurczącej się podaży ropy.

W Chinach zbliża się Księżycowy Nowy Rok, a tymczasem wybuch epidemii koronawirusa w niektórych regionach kraju może wpłynąć na ograniczenie przemieszczania się Chińczyków podczas świątecznej przerwy.

Władze Chin apelują do obywateli, aby powstrzymali się z podróżami w tym czasie, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Tymczasem eksport rosyjskiej ropy Ural spadnie w lutym o prawie 20 proc. w porównaniu ze styczniem. Mniejsza podaż ropy na rynki będzie też w lutym i marcu z Iraku, który ograniczy swoje dostawy do 3,6 mln b/d.

Występują też zakłócenia w dostawach ropy z Libii - siły paramilitarne, odpowiedzialne na ochronę portów naftowych, wstrzymały tam część eksportu ropy - z trzech terminali: Es Sider, Harida i Ras Lanuf.

"Na razie inwestorzy mają trudności z oceną wpływu ograniczeń mobilności w Chinach na zużycie ropy" - mówi Stephen Innes, główny strateg rynkowy w Axi.

"Za to ograniczenie podaży ropy jest teraz zdecydowanie mile widziane i przynosi ulgę, ponieważ popyt na paliwa spadł w wyniku słabszej konsumpcji m.in. w Europie" - dodaje. WTI na NYMEX w N.Jorku zyskała na zakończenie poprzedniej sesji ok. 1 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE