ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ podnosi cenę docelową PKN Orlen
26.01.2021r. 09:42

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 18 stycznia, podnieśli cenę akcji PKN Orlen do 75 zł z 66 zł, podtrzymując zalecenie "kupuj''.

Raport wydano przy kursie 61,7 zł.

"Podwyższamy nasze prognozy finansowe i wycenę spółki po uwzględnieniu trzech czynników. Po pierwsze, oczekujemy wyższych premii lądowych niż oczekiwaliśmy wcześniej; po drugie, oczekujemy poprawy wyników segmentu petrochemicznego i, po trzecie, przyjęliśmy w modelu wyższe ceny gazu (efekt negatywny)" - napisano w raporcie.

Ponadto, spółka podoba się analitykom także z punktu widzenia okazji krótkoterminowej.
"Przede wszystkim PKN daje dobrą ekspozycję na optymistyczne zachowanie światowych rynków akcji i na rosnące nadzieje na stopniowe opanowanie pandemii za pomocą szczepionek. Po drugie, walory spółki wydają się dobrą inwestycją krótkoterminową zważywszy na utrzymujący się trend w strategii rotacji sektorów (naszym zdaniem, tzw. akcje typu "value" mogą w dalszym ciągu zachowywać się lepiej niż tzw. akcje typu "growth" w najbliższym czasie)" - dodano.

DM BOŚ prognozuje, że PKN Orlen wypracuje w tym roku 8,68 mld zł skorygowanej EBITDA LIFO, 8,88 mld zł EBITDA przy sprzedaży na poziomie 103 mld zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE