ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

RAMB, spółka z Grupy PGE, świętuje 20-lecie
26.01.2021r. 09:39

W styczniu 2021 roku, RAMB, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, świętuje jubileusz 20-lecia. Na przestrzeni lat firma wyspecjalizowała się w robotach towarzyszących branży górnictwa odkrywkowego. Dzisiaj RAMB jest gotowy do zaangażowania się w nowe projekty związane m.in. z odnawialnymi źródłami energii.

Początkowo spółka RAMB realizowała wyłącznie zadania na rzecz bełchatowskiej kopalni węgla brunatnego. Zakres funkcjonowania obejmował głównie roboty związane z zabezpieczeniem antykorozyjnym konstrukcji stalowych. Na przestrzeni lat firma sukcesywnie poszerzała portfolio oferowanych usług. Stale rozwijano również zaplecze sprzętowo-technologiczne, co pozwoliło firmie przeobrazić się z zakładu o dość wąskiej specjalizacji w duże, nowoczesne przedsiębiorstwo wielobranżowe o szerokim wachlarzu możliwości produkcyjnych. Aktualnie RAMB jest trzecim, największym po kopalni i elektrowni, pracodawcą w powiecie bełchatowskim, zatrudniającym ponad 1300 pracowników.

Spółka RAMB wyspecjalizowała się w wytwarzaniu ciężkich konstrukcji stalowych, maszyn i urządzeń głównie dla górnictwa odkrywkowego, energetyki i budownictwa ogólnego. Spółka wytwarza konstrukcje o charakterze jednostkowym, wykonywane zgodnie z dokumentacją projektową i wymaganiami zleceniodawcy. Roczne możliwości wykonawcze wytwórni konstrukcji stalowych wynoszą 5 tys. ton. Konstrukcje są kompleksowo zabezpieczane antykorozyjnie, a wysoką jakość usług zapewnia nowocześnie zorganizowany ciąg czyszcząco-malarski, wykorzystujący najwyższej jakości urządzenia i technologie.

Dumą i zarazem przypieczętowaniem dwudziestoletniej działalności RAMB są zbudowane od podstaw potężne konstrukcje dla oddziałów spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, takie jak zwałowarka, koparka, magistrala węglowa czy węzeł rozładunkowy

20- letnia współpraca oddziałów spółki PGE GiEK z firmą RAMB jest wzorcowym przykładem efektu synergii, wynikającego nie tylko z dopasowania strategicznych aspektów działalności obu podmiotów, ale również wspólnych wysiłków i ogromnego zaangażowania Pracowników w rozwój obu firm. Powstająca pod skrzydłami spółki PGE GiEK, firma RAMB jest obecnie bardzo dobrze rozwiniętym przedsiębiorstwem, który dzięki doskonałym fachowcom i nowoczesnym technologiom realizuje coraz bardziej wymagające projekty. Jestem przekonana, że determinacja oraz niezawodność w już zrealizowanych przez spółkę działaniach pozwoli jej zmierzyć się z wieloma wyzwaniami w kolejnych latach działalności - mówi Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Jubileusz dwudziestolecia Spółki to doskonała okazja, by podsumować naszą dotychczasową działalność oraz z optymizmem spojrzeć w przyszłość. Mimo pandemii koronawirusa i związanymi z nią obostrzeniami udało się nam zakończyć w ostatnim czasie realizację kluczowych projektów. Oczywiście nie byłoby to możliwe, bez Pracowników, którym chciałbym serdecznie podziękować za codzienną pracę i zaangażowanie na rzecz spółki. Zamierzamy kontynuować dotychczasową działalność, a dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy gotowi do zaangażowania się w nowe projekty związane m.in. z odnawialnymi źródłami energii - powiedział Marcin Ławniczek, prezes zarządu RAMB.
PGE GiEK

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE