ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ podwyższył cenę docelową Lotosu
26.01.2021r. 10:30

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 18 stycznia, podwyższyli cenę docelową Lotosu do 71 zł z 63 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację na poziomie "kupuj".

Raport wydano przy kursie 42,7 zł.

"Podwyższamy nasze prognozy finansowe w oczekiwaniu wyższych premii lądowych niż oczekiwaliśmy wcześniej, a także przyjmujemy w modelu wyższe ceny gazu (naturalny wpływ na nasze prognozy skonsolidowanych wyników). Podtrzymujemy nasze oczekiwanie, że najprawdopodobniej PKN Orlen przejmie 100 proc. akcji Lotosu, gdyż naszym zdaniem taki przebieg transakcji niesie ze sobą mniejsze ryzyko zablokowania fuzji przez akcjonariuszy mniejszościowych, a jednocześnie jest to najlepszy układ transakcji dla wszystkich stron" - napisano w raporcie.

Z punktu widzenia okazji krótkoterminowej - zdaniem analityków - walory Lotosu dają dobrą ekspozycję na optymistyczne zachowanie światowych rynków akcji i na rosnące nadzieje na stopniowe opanowanie pandemii za pomocą szczepionek.
"Walory spółki wydają się dobrą inwestycją krótkoterminową zważywszy na utrzymujący się trend w strategii rotacji sektorów (naszym zdaniem, tzw. akcje typu +value+ mogą w dalszym ciągu zachowywać się lepiej niż tzw. akcje typu +growth+ w najbliższym czasie)" - dodano.

Jak podano, wycena spółki jest silnie zależna od wynegocjowanych warunków potencjalnej wymiany aktywów Lotosu i struktury transakcji nabycia Lotosu przez PKN Orlen.

DM BOŚ prognozuje, że Lotos wypracuje w 2021 roku 2,08 mld zł skorygowanej EBITDA LIFO, 2,28 mld zł EBITDA przy sprzedaży na poziomie 23,67 mld zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE