ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ podnosi cenę docelową Unimotu
26.01.2021r. 10:56

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 18 stycznia, podnieśli cenę akcji Unimotu do 49 zł z 36 zł, a rekomendację do "kupuj'' z "trzymaj".

Raport wydano przy kursie 38 zł.

"Są trzy głównie powody naszego pozytywnego nastawienia do Unimotu. Przede wszystkim podchodzimy z większym optymizmem do perspektyw premii lądowych zważywszy na zmianę w polityce cenowej PKN Orlen. Po drugie, dostrzegamy mocno pozytywny wpływ fuzji PKN i Lotosu na wolumeny sprzedaży oleju napędowego spółki. Po trzecie, nowe przedsięwzięcia biznesowe spółki okazały się pozytywnym zaskoczeniem" - napisano.

Zdaniem analityków, w nadchodzących miesiącach spadek marż paliwowych w Polsce może być mniejszy, niż wcześniej zakładali, a 2020 r. powinien być odbierany jako nadzwyczajny, kiedy marże były na przesadnie wysokim poziomie.

"W naszych prognozach zastosowaliśmy wyższą premię lądową, co pozytywnie wpłynęło na prognozy finansowe dla Unimotu" - dodano.
Autorzy raportu wskazują na pozytywne zaskoczenie związane z nowymi przedsięwzięciami spółki.

"Przede wszystkim nowa strategia łączenia wynajmowania magazynów gazu i handlu surowcem okazała się sukcesem w 2020 roku. Po drugie, podoba nam się ambitny plan budowy segmentu fotowoltaicznego. Po trzecie, wygląda na to, że sieć detaliczna AVIA Solar jest bliska osiągnięcia rentowności" - napisano.

Analitycy prognozują, że Unimot w 2021 r. odnotuje 70 mln zł EBITDA, 63,3 mln zł EBIT, 49,9 mln zł zysku netto oraz 5.202,4 mln zł przychodów.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE