ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Iran rozpoczął wstępne prace budowlane przy trzecim bloku jądrowym w Bushehr
26.01.2021r. 11:07

Wysoki rangą członek komisji ds. energii irańskiego parlamentu Hadi Beigineżad poinformował, że na terenie elektrowni jądrowej Bushehr rozpoczęto prace przy budowie trzeciego bloku energetycznego.

Hadi Beigineżad powiedział półoficjalnej agencji Fars News Agency, że rozpoczęto prace niwelacyjne pod budowę trzeciego bloku, który ma być dostarczony przez Rosję.

We wrześniu 2019 roku Iran poinformował, że rozpoczął budowę drugiego bloku jądrowego Bushehr-2. Jednocześnie Organizacja Energii Atomowej Iranu oświadczyła, że ma "długoterminowe" plany dalszej rozbudowy elektrowni o trzeci blok.

W 2014 roku oficjalna agencja prasowa oświadczyła, że Rosja i Iran podpisały umowę na budowę do ośmiu nowych reaktorów jądrowych w tym kraju.
Według Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej blok nr 1 w EJ Bushehr, pierwszej elektrowni jądrowej w Iranie, oficjalnie rozpoczął komercyjną eksploatację we wrześniu 2013 r. Wyposażony jest w reaktor PWR rosyjskiej konstrukcji typu WWER-1000/V-466 o mocy 915 MWe, który został uruchomiony po raz pierwszy w maju 2011 r.
Budowę drugiego bloku Busher-2 rozpoczęto 27 września 2019 r. Ma być wyposażony w reaktor WWER-1000/V-528 o mocy 974 MWe.
Elektrownia Bushehr obecnie dostarcza około 2 proc. energii elektrycznej kraju.

EJ Busher zlokalizowana jest na wybrzeżu Zatoki Perskiej, około 750 km na południe od Teheranu.

W 2015 roku Iran podpisał porozumienie z sześcioma głównymi mocarstwami, w tym z Rosją, narzucające ograniczenia dotyczące rodzaju technologii jądrowej, jaką Teheran mógłby rozwijać, ale nie wymagające od Iranu zaprzestania wykorzystywania energii jądrowej do wytwarzania energii elektrycznej.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: histoeryk 26.01.2021r. 16:28
dlaczego Israel nie wybudował jeszcze elektrowni jądrowej?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE