ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Obie partie w USA popierają politykę energetyczną przyjazną dla klimatu
26.01.2021r. 11:56

Nowe badanie wykazało, że polityka energetyczna przyjazna dla klimatu cieszy się powszechnym poparciem wśród Republikanów i Demokratów.

Badanie reprezentatywne dla całego kraju Climate Change in the American Mind przeprowadzone w grudniu przez Yale University i George Mason University w ramach programów komunikacyjnych dotyczących zmian klimatu objęło prawie 1000 zarejestrowanych wyborców z różnych grup politycznych - Republikanów, Demokratów i osób niezależnych.

Wykazało, że 53 proc. zarejestrowanych wyborców uważa, iż globalne ocieplenie powinno być wysokim lub bardzo wysokim priorytetem dla prezydenta i Kongresu, podczas gdy 66 proc. ma takie samo zdanie na temat rozwoju czystych źródeł energii.
Jednym z pierwszych działań prezydenta Bidena w tym tygodniu było podpisanie w Białym Domu dekretu, przywracającego udział Stanów Zjednoczonych w Porozumieniu Paryskim z 2015 r., które ma na celu ograniczenie globalnego ocieplenia i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.
Badanie wykazało, że 75 proc. ankietowanych popiera udział USA w porozumieniu klimatycznym z Paryża, a 79 proc. popiera pomysł, aby prezydent Joe Biden został gospodarzem spotkania przywódców dużych krajów uprzemysłowionych i zachęcał ich do podjęcia dalszych działań w celu ograniczenia globalnego ocieplenia.

Według badania 79 proc. twierdzi, że w interesie Stanów Zjednoczonych leży zwiększenie dyplomatycznej i handlowej presji na Chiny, aby zmniejszyć ich emisję CO2, a 74 proc. twierdzi, że Stany Zjednoczone powinny współpracować z Chinami w celu ograniczenia globalnego ocieplenia.
Sześćdziesiąt cztery procent ankietowanych twierdzi, że Stany Zjednoczone powinny zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych niezależnie od tego, co robią w tym kierunku inne kraje.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: histoeryk 26.01.2021r. 16:24
i dlatego chindie tę wojnę wygrały
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE