ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

"Sprawdź kto" - kampania informacyjna skierowana do odbiorców prądu i gazu
26.01.2021r. 14:12

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
To już siódma edycja kampanii edukacyjno-informacyjnej Towarzystwa Obrotu Energią. Celem kampanii jest propagowanie wiedzy o rynku energii elektrycznej i gazu oraz budowanie zdrowej konkurencji opartej na zasadach fair play. W kampanii uczestniczą największe spółki energetyczne: Enea, Energa Obrót z Grupy ORLEN, innogy Polska, Polkomtel oraz Tauron Sprzedaż.

Inicjatywa zachęca klientów do podejmowania świadomych decyzji przy wyborze sprzedawcy energii. Twórcy kampanii chcą zwrócić uwagę klientów na przysługujące im prawa oraz problem nieuczciwych praktyk stosowanych przez niektórych sprzedawców. W tym roku kampania jest również kierowana do młodszych odbiorców - wspiera relację seniorzy-dzieci i aktywizuje obie strony

- Hasło przewodnie kampanii to "Dbaj o dobrą energię. Najlepiej w dobrym towarzystwie" - wyjaśnia Marek Kulesa, dyrektor biura TOE. - Chcemy podkreślić wartość międzypokoleniowej wymiany opinii i doświadczeń. To najczęściej członkowie rodziny, np. wnuczkowie lub dzieci, pomagają osobom starszym w podejmowaniu decyzji. Wybór sprzedawcy prądu i gazu jest jedną z nich.

Kampania "Sprawdź kto" przypomina siedem zasad, które przypominają, co robić oraz czego unikać przy zawieraniu umów:

1. Upewnij się, jaką firmę reprezentuje handlowiec.
2. Nie spiesz się - dokładnie zapoznaj się z ofertą.
3. Zachowaj egzemplarz umowy.
4. Masz 14 dni na odstąpienie od umowy zawartej poza punktem sprzedaży usług.
5. Uważaj na fałszywe SMSy i wiadomości e-mail.
6. Używaj tylko bezpiecznych haseł i loginów.
7. Bądź eko - zamów e-fakturę.

Kampania jest odpowiedzią na pojawiające się w dalszym ciągu nieuczciwe działania przedstawicieli handlowych niektórych firm. Do najczęstszych metod należy sytuacja, gdy przedsiębiorstwo posługuje się nazwą, która jest łudząco podobna do marki innego znanego sprzedawcy. Zdarza się, że w ten sposób wprowadza się klientów w błąd i doprowadza do podpisania niechcianej bądź nieopłacalnej umowy. W ostatnim czasie dodatkowo pojawił się też problem związany z bezpieczeństwem w internecie.

Spoty radiowe będzie można usłyszeć na antenie wybranych stacji, a materiały wideo i bannery będą szeroko promowane za pośrednictwem Internetu. Reklamy pojawią się również w prasie. Głównym medium kampanii jest strona www.sprawdzkto.pl, a całość uzupełnia profil społecznościowy www.facebook.com/sprawdzktopl/. Patronat nad kampanią objął Urząd Regulacji Energetyki oraz Federacja Konsumentów.

Kampania "Sprawdź kto" powstała dzięki wsparciu:
  • Enea S.A.
  • Energa OBRÓT SA
  • innogy Polska SA
  • Polkomtel Sp. z o.o. - operatorowi sieci Plus
  • Tauron Sprzedaż Sp. z o.o.
Dodatkowe informacje udostępnione są na stronie www.sprawdzkto.pl.
TOE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE