ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

US NRC przyjmuje wniosek o przedłużenie pracy EJ Point Beach
26.01.2021r. 14:17

Amerykańska Komisja Regulacji Jądrowych (US Nuclear Regulatory Commission, NRC) przyjęła do rozpatrzenia wniosek przedsiębiorstwa energetycznego NextEra Energy o przedłużenie na kolejne 20 lat zezwoleń na eksploatację bloków 1 i 2 w elektrowni jądrowej Point Beach w Wisconsin.

NextEra Energy złożyła swój kolejny wniosek o przedłużenie licencji w dniu 16 listopada 2020 r. Komisja NRC potwierdziła przyjęcie wniosku do przeglądu, czy też jego "rejestrację" (docketing), nie wskazując, czy zostanie on zatwierdzony, czy odrzucony.

Jest to już kolejny wniosek NextEra o zgodę NRC na przedłużenie pracy EJ Point Beach. NRC zatwierdziło wstępne przedłużenie licencji w grudniu 2005 r., przy czym blok nr 1 jest obecnie licencjonowany do eksploatacji do 5 października 2030 r., a blok nr 2 do 8 marca 2033 r. Odnowienie licencji spowoduje, że jednostka Point Beach-1 będzie mogła działać do 2050 r., a Point Beach-2 do 2053 r.

Oba energetyczne bloki jądrowe w EJ Point Beach wyposażone są w reaktory wodne ciśnieniowe (PWR) Westinghouse o mocy 591 MW. Point Beach-1 rozpoczął działalność komercyjną w grudniu 1970 roku, a Point Beach-2 w październiku 1972 roku. Bloki po uzyskaniu zgody na przedłużenie eksploatacji będą mogły pracować przez 80 lat od uruchomienia.
Niemal wszystkie obecnie eksploatowane reaktory jądrowe w USA uzyskały już lub złożyły wnioski o przedłużenie swoich licencji na okres eksploatacji do 60 lat, a operatorzy amerykańscy zwracają się teraz o kolejne przedłużenia na następne 20 lat.

NRC analizuje obecnie wnioski o przedłużenia licencji złożone przez Exelon Corporation dla EJ Surry 1 i 2 oraz Dominion Energy dla EJ Peach Bottom 2 i 3. Dominion oficjalnie powiadomił organ regulacyjny, że zamierza złożyć wniosek o przedłużenie licencji także dla EJ North Anna 1 i 2. Według amerykańskiego Departamentu Energii około 20 reaktorów jest planowanych do działania do 80 lat, przy czym oczekuje się, że w przyszłości będzie ich więcej w miarę zbliżania się do terminu zakończenia obecnych licencji.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE