ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Elektrociepłownia przekazała 20 tys. zł Zespołowi Szkół Energetycznych w Rzeszowie
26.01.2021r. 14:48

Rzeszowska elektrociepłownia przekazała Zespołowi Szkół Energetycznych w stolicy Podkarpacia 20 tys. zł. Pieniądze przeznaczone zostaną zakup zestawu edukacyjnego składającego się z modułu fotowoltaicznego oraz turbiny wiatrowej wraz z osprzętem.

Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie jest szkołą partnerską dla miejscowej elektrociepłowni. Współpraca prowadzona jest w ramach realizowanego przez PGE Energia Ciepła oddział elektrociepłownia w Rzeszowie programu edukacyjnego Energetyczna Kariera.

Otrzymaną darowiznę szkoła przeznaczy na zakup zestawu składającego się z modułu fotowoltaicznego oraz turbiny wiatrowej. Dzięki temu uczniowie będą mogli w praktyce sprawdzić działanie instalacji wytwarzających energię elektryczną.

Jak podkreślił dyrektor PGE Energia Ciepła oddział elektrociepłownia w Rzeszowie Paweł Majewski, współpraca ze szkołą ma zachęcić absolwentów do podejmowania pracy w ciepłownictwie. "Chcemy, żeby widzieli naszą branżę jako atrakcyjną i przyszłościową" - dodał.

Dzięki zakupionemu zestawowi uczniowie kształcący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej będą mogli zdobyć praktyczne umiejętności w eksploatacji paneli fotowoltaicznych i turbiny wiatrowej.

Dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie Zbigniew Zagrodnik zaznaczył, że zajęcia praktyczne są najbardziej skuteczne, jeśli chodzi o edukację. "Uczniowie, pracując w grupie, nauczą się wzajemnego współdziałania i odpowiedzialności za siebie i podejmowane decyzje. Poznają nowe technologie, z którymi będą mieć styczność w późniejszym czasie na stanowisku pracy" - stwierdził.
Dyrektor dodał, że zakupiony moduł pozwoli na przeprowadzanie nowych form zajęć i ćwiczeń.

Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie kształci w kierunkach m.in. technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk, technik fotografii i multimediów oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 14 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,5 GWt mocy elektrycznej 2,3 GWe) i sieci ciepłownicze o długości ok. 609 km.

PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych polskich miast, m.in. Krakowa, Gdańska, Lublina

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE