ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Do końca roku mieszkańcy Wrocławia mogą otrzymać maksymalne dofinansowanie na wymianę źródła ciepła
26.01.2021r. 16:38

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Do końca tego roku mieszkańcy mogą liczyć na maksymalne dofinasowanie na wymianę źródła ogrzewania. Z każdym kolejnym rokiem dotacja będzie malała. Na ulicach miasta pojawią się tramwaje i autobusy przypominające o wymianie pozaklasowych źródeł ciepła.

Akcja Urzędu Miasta Wrocławia "Zmień piec" realizowana jest od ubiegłego roku. W sumie na działania związane z likwidacją nieekologicznych źródeł ogrzewania miasto planuje przeznaczyć do końca 2024 r. 330 mln zł.

"Dajemy mieszkańcom najlepszy w Polsce program wsparcia w wymianie pieców, pomoc naszych pracowników, ulgi w czynszu i dopłaty do rachunków za ogrzewanie. Ale też przypominamy, że od 2024 r. palenie w piecach najgorszej jakości będzie karane, zgodnie z uchwałą antysmogową" - mówił prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który we wtorek zachęcał mieszkańców do skorzystania z miejskiego programu wsparcia.

Zapowiedział, że na ulicach miasta pojawią się tramwaje i autobusy z logo akcji, aby przypominać o konieczności wymiany pieca.

Prezydent przypomniał, że w 2020 r. zlikwidowano 1,8 tys. nieekologicznych źródeł ciepła. Do wymiany pozostaje jeszcze 16,2 tys.

Pełnomocnik prezydenta Wrocławia ds. wymiany źródeł ogrzewania Rafał Guzowski podkreślił, że celem w tym roku jest przyłączenie do sieci 115 budynków komunalnych i likwidacja 1,4 tys. pieców w zasobie komunalnym.
"Zakładamy, że do Kawki wpłynie 2 tys. wniosków - tysiąc od najemców komunalnych, tysiąc od prywatnych. W sumie w 2021 r. z mapy miasta powinno zniknąć 3,5 tys. kopciuchów" - mówił.

"Przeszkoliliśmy 50 firm instalacyjnych, które wymieniają ogrzewanie, biorąc na siebie rozliczenie z programem "Kawka plus" i wymianę bez wkładu własnego. W tym roku przeszkolimy kolejne firmy" - zapowiedział dyrektorka Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miasta Wrocławia Katarzyna Szymczak-Pomianowska.

Przypomniała, że nabór wniosków do programu Kawka odbywa się w trybie ciągłym od jesieni ubiegłego roku. "To się sprawdza, bo wnioski od mieszkańców wpływają przez całą zimę. Pamiętajmy, że czas na realizację umowy może wynieść nawet pół roku" - wskazała.

Wrocławianie, którzy złożą kompletny wniosek do końca tego roku, mogą liczyć na maksymalne dofinansowanie w wysokości 15 tys. zł na wymianę nieekologicznego źródła ciepła. Z każdym kolejnym rokiem dotacja będzie malała i wyniesie kolejno 12, 10 i 8 tys. zł.

Mieszkańcy mogą też skorzystać z programu "Termo kawka" i otrzymać 5 tys. zł na wymianę stolarki okiennej. Najemcy komunalnych mieszkań mogą także liczyć na zwolnienie z czynszu do końca 2022 r., a w kolejnych trzech latach na 50 proc. zniżki w czynszu. Można się także ubiegać o dopłaty do rachunków za ogrzewanie z lokalnego programu osłonowego.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE