ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Biden planuje zakaz dzierżawy ziem federalnych pod wydobycie węglowodorów
26.01.2021r. 16:36

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden nakazał agencjom federalnym określenie jak rozległy powinien być zakaz dzierżawy nowych obszarów federalnych pod działalność wydobywczą ropy i gazu - informuje "BiznesAlert.pl".

Według "New York Times" oznacza to, że nowa administracja prezydenta USA przymierza się do zablokowania poszukiwania i wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego na ziemiach federalnych. Według danych United States Geological Survey (USGS) ok. 25 proc. amerykańskiego wydobycia ropy naftowej pochodzi z obszarów znajdujących się pod jurysdykcją federalną.

Według informatorów gazety szczegóły planów Bidena mają zostać ogłoszone w środę 27 stycznia. Zakaz udzielania nowych koncesji poszukiwawczo-wydobywczych był jednym z głównych tematów amerykańskiej kampanii prezydenckiej. Joe Biden artykułował potrzebę redukcji emisji CO2 do atmosfery.

Zakaz dzierżawy ziem federalnych, blokada budowy projektu ropociągu Keystone XL oraz cofnięcie pozwolenia na poszukiwanie ropy w rejonie Alaski byłby kolejnym w ostatnich dniach ciosem w branże naftową w USA.
Stany Zjednoczone dzięki rewolucji łupkowej stały się największym producentem ropy naftowej na świecie, a także całkowicie uniezależniły się od dostaw surowca z państw bliskiego wschodu - czytamy w "BiznesAlert.pl".

Czytaj również:
New York Times , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE