ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Związkowcy w Tauronie podjęli decyzję o pogotowiu strajkowym
27.01.2021r. 05:43

Działający w Tauronie komitet protestacyjno-strajkowy ogłosili od 1 lutego pogotowie strajkowe - informuje "Rzeczpospolita". Związkowcy z Taurona wyjaśnią, że akcja protestacyjna to efekt braku jednoznacznych, precyzyjnych informacji na temat planowanej transformacji polskiej energetyki.

Jak podaje "Rz" do komitetu protestacyjno-strajkowego przystąpiły 42 organizacje związkowe, reprezentujące wszystkie obszary działalności Grupy Tauron.

- Choć od dłuższego czasu słyszmy o pomyśle wydzielenia aktywów węglowych z koncernów energetycznych, to do dziś nie znamy żadnych szczegółów czy choćby zarysu tego, w jaki sposób miałaby w praktyce wyglądać transformacja polskiej energetyki, w jaki sposób miałyby być chronione miejsca pracy - tłumaczy cytowany przez dziennik Piotr Serafin, przewodniczący komitetu protestacyjno-strajkowego. - Niejasne koncepcje kolejnej restrukturyzacji branży energetycznej sprawiają, że pracownicy są niepewni jutra - daje.
"Rzeczpospolita" zwraca uwagę, że rządowy plan, którego efektem ma być między innymi wydzielenie z grup energetycznych aktywów węglowych i przeniesienie ich do osobnego podmiotu, Ministerstwo Aktywów Państwowych miało przedstawić do końca ubiegłego roku. Cytowany przez dziennik rzecznik MAP Karol Manys powiedział, że prace nad planem trwają i efektów można się spodziewać lada moment..
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Rebeliant 27.01.2021r. 08:51
Scenariusz wałbrzyski i GB i nie ma o czym mówić. Wajcha w dół i zamykamy. Nie ma oczym mówić.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE