ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Deutsche Bahn kupuje energię z farm wiatrowych Statkraftu
27.01.2021r. 05:42

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Deutsche Bahn, pomimo zakończenia okresu wsparcia, pomoże w kontynuowaniu eksploatacji dwóch farm wiatrowych należących do norweskiego koncernu energetycznego Starkraft.

Ponad 20-letnie turbiny wiatrowe w Dolnej Saksonii należące do norweskiego Starkraftu miały zostać wyłączone po planowanym wygaśnięciu wsparcia finansowego wynikającego z ustawy o odnawialnych źródłach energii (EEG) pod koniec 2020 r.

Deutsche Bahn i Statkraft podpisały roczną umowę kupna-sprzedaży energii (PPA) w celu utrzymania działania dwóch farm wiatrowych. W 2021 r. farmy dostarczą spółce kolejowej ok. 40 GWh zielonej energii.

Czas trwania kontraktu na dostawę energii jest krótki, ponieważ "nie ma danych empirycznych na temat niezawodności turbin wiatrowych po 20 latach eksploatacji" - poinformował Deutsche Bahn dodając, że "kontynuacja eksploatacji pozwoli zapobiec emisji ok. 50 tys. ton CO2 rocznie w porównaniu z energią elektryczną wytwarzaną w elektrowniach węglowych".
W 2020 r., na podstawie trzech umów, Deutsche Bahn zapewnił sobie 780 GWh energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

Umowy przybliżają Deutsche Bahn do celu, jakim jest pokrycie ok. 80 proc. zapotrzebowania na energię elektryczną ze źródeł odnawialnych do 2030 r. i korzystanie w całości z zielonej energii do 2038 r. Obecnie, według spółki, jest to ok. 61 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: xXx 27.01.2021r. 10:09
To rewelacyjna wiadomość. Turbiny wiatrowe bez wsparcia są w Niemczech wyłączane. To oznacza że te wiatraki się kręcą... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE