ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa naftowa w USA zmierza do 53 USD/b
27.01.2021r. 08:09

Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA zmierza do 53 USD za baryłkę, po mocnym spadku jej amerykańskich zapasów - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na marzec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 52,98 USD, wyżej o 0,70 proc.

Ropa Brent w dostawach na marzec, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 56,28 USD za baryłkę, wyżej o 0,66 proc.

Amerykański Instytut Paliw (API) podał w niezależnym raporcie, że zapasy ropy w USA spadły w ub. tygodniu o 5,27 mln baryłek.

W środę po 16.30 oficjalne wyliczenia dot. zapasów paliw w USA poda z kolei Departament Energii (DoE).
Jeśli dane DoE potwierdzą spadek zapasów ropy, to będzie już 6. zniżka amerykańskich rezerw tego surowca w ciągu ostatnich 7 tygodni.

Jednak rynki czekają w środę przede wszystkim na informacje o polityce pieniężnej Rezerwy Federalnej, po pierwszym w tym roku posiedzeniu Fed.

Ropa w USA zdrożała od końca października 2020 r. o niemal 50 proc., ale ostatnio wzrosty cen surowca wytraciły tempo z powodu obaw o pandemię Covid-19 i możliwe osłabienie popytu na paliwa w najbliższej perspektywie.

"Ponieważ zapasy ropy w USA się kurczą, a kraje OPEC+ wciąż trzymają +rękę na pulsie+, jeśli chodzi o wielkość dostaw ropy, to na rynkach może wystąpić deficyt surowca, pomimo malejącego popytu z powodu Covid-19" - ocenia tymczasem Howie Lee, ekonomista Oversea-Chinese Banking Corp. WTI na NYMEX w N.Jorku zniżkowała na zakończenie poprzedniej sesji o 0,3 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE