ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wyższa produkcja węgla kamiennego, a niższa brunatnego w grudniu
27.01.2021r. 10:13

Produkcja węgla kamiennego w grudniu 2020 r. wzrosła o 0,5 proc., a brunatnego spadła o 5,7 - podał Główny Urząd Statystyczny.

Z danych GUS wynika, że w grudniu produkcja węgla kamiennego była na poziomie 4,978 mln ton w porównaniu do analogicznego miesiąca rok wcześniej wzrosła o 0,5 proc.. Natomiast w odniesieniu do listopada ubiegłego roku, produkcja węgla w grudniu wzrosła o 2,1 proc. Jednak w okresie okresie styczeń-listopad produkcja spadła o 11,9 proc. rdr do 54,51 mln ton.
Produkcja węgla brunatnego w grudniu w Polsce spadła o 5,7 proc. rdr i wyniosła 3.740 tys. ton. Miesiąc do miesiąca produkcja węgla brunatnego spadła o 1,9 proc., a w okresie styczeń-grudzień produkcja o 8,7 proc. do 45,983 mln ton.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE