ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Lotos Asfalt dostarczy paliwo dla statku badawczego Baltica
27.01.2021r. 13:33

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Paliwo dla statku badawczego Baltica dostarczać będzie spółka Lotos Asfalt - podało w środę biuro prasowe Grupy Lotos. Baltica prowadzi m.in. badania oceanograficzne i biologiczno-rybackie na Morzu Bałtyckim.

Spółka Lotos Asfalt wygrała przetarg na dostawy niskosiarkowego oleju napędowego dla statku. Kontrakt dotyczy dostaw lekkiego paliwa MGO o zawartości siarki do 0,1 proc. produkcji Grupy Lotos.

"Dostawy będą odbywały się przez 12 miesięcy, w regularnych odstępach czasu, przy pomocy nowoczesnych autocystern przystosowanych do dostaw na statki" - wyjaśniło biuro prasowe Grupy.

Właścicielami statku badawczego Baltica są Morski Instytut Rybacki - Państwowy Instytut Badawczy (który jest także armatorem jednostki) oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Oddział Morski w Gdyni.

Do głównych zadań statku należą badania oceanograficzne i biologiczno-rybackie na Bałtyku, badania nad funkcjonowaniem ekosystemu Morza Bałtyckiego oraz badania jego środowiska.

Badania oceanograficzne pozwalają określić możliwości połowów oraz uwarunkowań ekologicznych mających wpływ na stan zasobów. Są one ściśle powiązane z międzynarodowymi programami biologicznymi i realizacją Wspólnej Polityki Rybołówstwa Unii Europejskiej.
Lotos Asfalt sprzedaje paliwo morskie o zawartości siarki do 0,1 proc. - paliwo lekkie MGO oraz paliwa z grupy ULSFO (RMD80 i RME180). Uzupełnieniem oferty spółki jest LNG - skroplony gaz ziemny. Odbiorcami tych produktów są statki zawijające do polskich portów: promy, kontenerowce, masowce oraz inne wyspecjalizowane jednostki pływające. Wolumen dostarczonych w ubiegłym roku paliw morskich oscylował na poziomie 120 tys. ton.

W ostatnim czasie spółka Lotos Asfalt podpisała umowy o kontynuacji współpracy z Polską Żeglugą Bałtycką w zakresie dostaw niskosiarkowych paliw. W listopadzie 2020 r. spółka przeprowadziła też pierwsze bunkrowania statków skroplonym gazem ziemnym LNG w portach Szczecin i Police, podległych Urzędowi Morskiemu w Szczecinie.

Poza paliwami żeglugowymi Lotos Asfalt oferuje klientom także szeroką gamę asfaltów.

Polecamy do sprawdzenia:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE