ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Grupa Górażdże podpisała z BayWa r.e. przełomowy kontrakt na zakup energii z największej farmy fotowoltaicznej w Polsce
29.01.2021r. 04:10

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Należąca do HeidelbergCement Grupa Górażdże i międzynarodowy koncern BayWa r.e., światowy lider odnawialnych źródeł energii, podpisały przełomowy w historii Polski kontrakt na zakup energii z elektrowni fotowoltaicznej. Mimo trudnej sytuacji światowej Grupa Górażdże konsekwentnie dąży do neutralności węglowej, wyznaczając zupełnie nowe standardy etyczne w branży.

- To dla nas bardzo ważny krok w kierunku realizacji celów zrównoważonego rozwoju w ramach Sustainability Commitments 2030 - mówi Andrzej Reclik, Prezes Zarządu Górażdże Cement SA.

Jeden z największych producentów materiałów budowlanych w Polsce - Grupa Górażdże oraz światowy ekspert w dziedzinie źródeł odnawialnych, koncern BayWa r.e, podpisały dziesięcioletni kontrakt na zakup energii (PPA - Power Purchase Agreement) z elektrowni fotowoltaicznej w Witnicy. Powstający obiekt będzie pierwszą w Polsce niesubsydiowaną elektrownią fotowoltaiczną, wspieraną umową w formule corporate PPA. Kontrakt wyznacza nowe standardy w dziedzinie pozyskiwania czystej i zrównoważonej energii dla przedsiębiorstw i może stać się wzorcem postępowania dla korporacji zarówno w regionie, jak i na całym świecie.

Elektrownia w Witnicy będzie największą i najbardziej efektywną farmą fotowoltaiczną w Polsce - jej moc zainstalowana wyniesie 64,6 MWp. Projekt będzie finalizowany już w pierwszej połowie 2021 r.
- Oto definitywny dowód na to, że energia fotowoltaiczna - bez żadnego wsparcia dotacjami - może być konkurencją dla energii konwencjonalnej, nawet w kraju Europy Północnej, który wciąż 80% energii pozyskuje z węgla - komentuje dr Benedikt Ortmann, Globalny Dyrektor ds. Projektów Słonecznych w BayWa r.e.
- Cieszymy się widząc, że nie tylko w Polsce, lecz także na całym świecie firmy pozyskują swoją własną zieloną energię w ramach umów PPA. Kontrakt dotyczący elektrowni w Witnicy jest pierwszym tego rodzaju projektem w Polsce - jego unikatowy model oferuje strukturę ekonomiczną gwarantującą stałą cenę energii elektrycznej. Korzystanie ze źródeł energii fotowoltaicznej nie tylko znacznie zmniejsza ślad węglowy firmy - jesteśmy przekonani, że może również powodować znaczącą oszczędność w opłatach za energię - dodaje Andrea Grotzke, Globalny Dyrektor ds. Rozwiązań Energetycznych w BayWa r.e.

Podpisanie umowy z BayWa r.e. dotyczącej projektu w Witnicy jest znaczącym krokiem Grupy Górażdże w budowaniu neutralności węglowej - organizacja podąża za celami zrównoważonego rozwoju w ramach członkostwa w kampanii "50 Liderów Zrównoważonego Rozwoju i Klimatu". Tworzenie odpowiedzialnego biznesu jest jednym z najważniejszych założeń organizacji. - 10-letnia umowa PPA dla Witnicy jest ogromnym osiągnięciem dla Grupy Górażdże - sukcesywnie realizujemy cele zrównoważonego rozwoju naszej firmy. BayWa r.e. jest dla nas zaufanym partnerem, cieszymy się, że możemy wspólnie wyznaczać standardy w branży - mówi Andrzej Reclik, Prezes Zarządu Górażdże Cement SA.

Kontrakt z Grupą Górażdże jest częścią szerszej strategii BayWa r.e. w Polsce. W tym roku koncern planuje na terenie naszego kraju budowę kolejnej elektrowni fotowoltaicznej o mocy 50 MWp, a w ciągu następnych pięciu lat realizację projektów fotowoltaicznych i wiatrowych o łącznej mocy ponad 1 GW.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE