ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Chełm najpiękniej rozświetlonym miastem w Polsce
28.01.2021r. 16:11

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zakończyła się 12. edycja "Świeć się z Energą". W tym roku emocjonująca i wyrównana walka o miano najpiękniej udekorowanego świątecznie miasta w Polsce trwała do ostatniego dnia głosowania. Pierwsze miejsce zajął Chełm, zdobywając ponad 8 tys. głosów i pokonując po drodze 188 innych miejscowości. Dla zwycięzcy oraz pozostałych finalistów Energa z Grupy Orlen ufundowała nagrody o wartości 200 tys. zł.

"Świeć się z Energą" to ogólnopolski doroczny plebiscyt, w którym wybierane są miejscowości o najpiękniejszych iluminacjach świątecznych. Kluczem do zwycięstwa w popularnym konkursie Energi są nie tylko okazałe iluminacje, ale przede wszystkim zaangażowanie mieszkańców i sympatyków do głosowania na swoje ulubione miasto. Żeby wygrać, trzeba zdobyć jak najwięcej głosów internautów. Dlatego o ostatecznym sukcesie decyduje determinacja w ciągłym śledzeniu wyników rywalizacji oraz regularność w systematycznym oddawaniu głosów.


Łomża - 3. miejsce w 12. edycji Świeć się z Energą

W konkursie jest o co walczyć, ponieważ wszyscy laureaci otrzymują nagrody - to wsparcie dla osób potrzebujących. Dzięki "Świeć się z Energą" rokrocznie do placówek pomocowych oraz rodzin indywidualnych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej trafia kilkadziesiąt sztuk AGD, takich jak pralki i lodówki. W ramach realizowanej już od 12. lat akcji Energa z Grupy Orlen udzieliła charytatywnego wsparcia o łącznej wartości 1 mln 200 tys. zł.

"Akcja Energi łączy zdrową rywalizację z chęcią niesienia pomocy bliźnim. Każdego roku energooszczędne AGD trafiają do wielu instytucji i rodzin z całej Polski" - mówi Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi - "Cieszymy się, że dzięki współpracy ze społecznościami lokalnymi możemy przekazywać wsparcie tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne. Dziękujemy za wszystkie oddane głosy, a było ich aż 142 tysiące. Każdy z nich był przejawem dobra i troski o drugiego człowieka. Gratulujemy oczywiście miastu Chełm zwycięstwa i zdobycia tytułu Świetlnej Stolicy Polski."


Szczytno - 2. miejsce w 12. edycji Świeć się z Energą

W tym wyjątkowym roku dodatkowo spółka Energa Oświetlenie udostępniła jako nagrody specjalne lampy UV-C przeznaczone do dezynfekcji pomieszczeń. Lampy niszczą strukturę bakterii, drobnoustrojów, pleśni i - co najważniejsze, wirusów.

Miasta z całej Polski walczyły o tytuł

Zwycięzcą 12. edycji "Świeć się z Energą" został Chełm, który zdołał zgromadzić 8 671 głosów (2 358 w 1. rundzie i 6 313 w finale) zdobywając tym samym tytuł Świetlnej Stolicy Polski oraz pokaźny zestaw AGD o wartości 50 tys. zł. Organizatorzy nagrodzą również wszystkich pozostałych finalistów - każdy z nich otrzyma urządzenia o wartości 10 tys. zł.

"Przede wszystkim dziękuję wszystkim, którzy głosowali na Miasto Chełm. To dla nas ogromny sukces, ponieważ zwyciężyliśmy w tak prestiżowym konkursie jako debiutanci! To dopiero początek, zamierzamy rozbudowywać iluminacje, a tak pozytywny odbiór i wygrana w plebiscycie są dla nas dodatkową motywacją" - mówi Jakub Banaszek, prezydent Chełma - "Cieszymy się, że do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta trafią wartościowe nagrody. Tym bardziej, że w tym roku Energa ufundowała także sprzęt do dezynfekcji pomieszczeń w formie lamp UV, które pozwolą wzmocnić ochronę chełmian przed ryzykiem zakażenia koronawirusem" - dodaje.


Chełm - Świetlna Stolica Polski 12. edycji Świeć się z Energą

W pierwszym, regionalnym etapie plebiscytu, wzięło udział aż 188 miejscowości, z czego najwięcej, bo aż 21, startowało ze Śląska. Następnie 16 mistrzów wojewódzkich od 14 do 25 stycznia walczyło w ogólnopolskim finale. Łącznie w trakcie całego konkursu internauci oddali prawie 142 tys. głosów! Zwyciężył Chełm a kolejne miejsca zajęły Szczytno i Łomża.

Ostateczna klasyfikacja Plebiscytu Miast:

1. Chełm (lubelskie)
2. Szczytno (warmińsko-mazurskie)
3. Łomża (podlaskie)
4. Brzesko (małopolskie)
5. Września (wielkopolskie)
6. Czeladź (śląskie)
7. Węgliniec (dolnośląskie)
8. Czersk (pomorskie)
9. Opole (opolskie)
10. Starachowice (świętokrzyskie)
11. Radom (mazowieckie)
12. Koszalin (zachodniopomorskie)
13. Rzeszów (podkarpackie)
14. Toruń (kujawsko-pomorskie)
15. Wschowa (lubuskie)
16. Aleksandrów Łódzki (łódzkie)

Inicjatorem i sponsorem głównym akcji jest Energa, za realizację 12. edycji "Świeć się z Energą" odpowiada jej organizator i ogólnopolski partner medialny - Grupa ZPR MEDIA, wydawca m.in. Super Expressu, SE.pl i radia Eska.
Energa Grupa Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE