ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE wspiera szpitale na Podkarpaciu
29.01.2021r. 13:18

Należąca do PGE Obrót spółka Enesta, mająca swoją siedzibę w Stalowej Woli wraz z Fundacją PGE przekazały środki trzem podkarpackim szpitalom na walkę z koronawirusem. Wsparcie otrzymały placówki w Stalowej Woli, Nisku i Nowej Dębie.

Łączna wartość przekazanej darowizny to prawie 300 tys. złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu i środków ochrony osobistej niezbędnych do zachowania bezpieczeństwa sanitarno - epidemiologicznego personelu oraz pacjentów szpitali.

- Od początku epidemii cała Grupa PGE włącza się w różne formy wsparcia pomagając m.in. służbie zdrowia i seniorom w lokalnych społecznościach, w których sami funkcjonujemy i prowadzimy naszą działalność. Tym razem, we współpracy z Fundacją PGE wsparcie otrzymały 3 szpitale z północnej części Podkarpacia - mówi Robert Choma, prezes zarządu PGE Obrót.

- Walka z koronawirusem wymaga solidarności i odpowiedzialności społecznej. Bardzo ważne jest wspieranie służby zdrowia, która warto pamiętać nie tylko walczy z epidemią, ale realizuje codzienne zadania opieki nad chorymi. W pomoc społecznościom lokalnym zaangażowane są też spółki Skarbu Państwa, których zadaniem jest wypracowywanie zysków, ale też dzielenie się nimi, gdy jest społeczna potrzeba. Przykład takiego działania mamy w Stalowej Woli, gdzie spółka Enesta należąca do Grupy PGE wraz z Fundacją PGE wsparła powiatowe szpitale w tej części województwa podkarpackiego - mówi Rafał Weber, wiceminister infrastruktury, obecny podczas przekazania wsparcia dla placówek medycznych.W połowie marca br. Zarząd PGE zdecydował między innymi o przekazaniu 5 mln zł na rzecz szpitali i placówek medycznych. Pracownicy Grupy PGE angażowali się w wolontariat, mający na celu pomoc najbardziej potrzebującym, a także wspierali obsługę Infolinii NFZ. Część obiektów hotelowych Grupy przeznaczona była na izolatoria, a flota PGE przez blisko trzy miesiące wspierała mazowieckie szpitale. PGE przekazała także płyny do dezynfekcji na rzecz Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej, który z pomocą wolontariuszy rozdystrybuował je wśród osób starszych.
PGE Obrót

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE