ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła przekazała niemal 427 tys. zł potrzebującym w ramach programu "Dzielimy się ciepłem"
03.02.2021r. 12:58

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, od lat realizuje program "Dzielimy się ciepłem" w lokalizacjach, w których prowadzi działalność. W 2020 r. w ramach programu przekazała niemal 427 tys. zł potrzebującym z 11 miast.

W 2020 r. w ramach ogólnopolskiego programu "Dzielimy się ciepłem" PGE Energia Ciepła wsparła 29 organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego i niosących pomoc potrzebującym na łączną kwotę 427 tys. zł. W ten sposób spółka wspomogła działalność szpitali, hospicjów, schronisk, fundacji i stowarzyszeń, aby mogły one jeszcze lepiej spełniać swoje misje dla najbardziej potrzebujących. To ponad 120 tys. zł więcej niż w 2019 r., wówczas dla potrzebujących przekazano kwotę 300 tys. zł.

- PGE Energia Ciepła angażuje się w działania, które pozwalają wychodzić naprzeciw potrzebom mieszkańców. Jako lider segmentu ciepłownictwo Grupy PGE chcielibyśmy, aby jak najwięcej rodzin i instytucji przyłączało się do ciepła sieciowego, które jest najbardziej efektywnym, bezpiecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem zaopatrzenia w ciepło. Dlatego m.in. stworzony został program "Dzielimy się ciepłem" - aby wesprzeć tych, którzy najbardziej tego potrzebują i jednocześnie korzystają z ciepła sieciowego. Postrzegamy tę pomoc jako jedną z naszych misji - mówi Przemysław Kołodziejak, p. o. Prezesa Zarządu PGE Energia Ciepła.

Program "Dzielimy się ciepłem" ma na celu wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach i Rzeszowie.

W 2019 r. Program został wyróżniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu wśród sześćdziesięciu projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. Ranking przygotował ośrodek analityczny THINKTANK oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Program "Dzielimy się ciepłem" był również nominowany do Nagrody Obywatelskiej przyznawanej przez Prezydenta RP.

Sprawdź ten temat:
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE