ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

OPINIE

Wojna lasów: niemieckie lasy opanowane przez turbiny wiatrowe w "zielonym" koszmarze dystopijnym
06.02.2021r. 15:14

Mirosław Lewiński
Niemiecki krajobraz składa się obecnie nie tylko z gór, lasów, jezior, ale także z ponad 30 000 gigantycznych przemysłowych turbin wiatrowych. W rezultacie przypomina dystopijny koszmar, przypominający Wojnę światów H. G. Wellsa. Tyle tylko, że bitwa toczy się w miastach i wsiach, a najbardziej widoczna jest w niemieckich lasach - wycinane są całe obszary leśne, aby zrobić miejsce dla tych budowli, czyniąc krajobraz ohydną wizualną kakofonią.

Nieco więcej na temat tego, jak może wyglądać Twoja przyszłość napędzana wiatrem, zawarł w swoim artykule Pierre Gosselin 1 grudnia 2020 r. opublikowanym w No Tricks Zone w grudniu 2020 r. Niemiecka wizja czystego, przyjaznego dla środowiska systemu energetycznego, dyskretnie wkomponowanego w idylliczny krajobraz, w rzeczywistości przekształca się w ekologiczną dystopię o katastrofalnych rozmiarach.

Niemiecki thinktank protestujący m.in. przeciw energetyce wiatrowej Vernunftkraft.de opublikowała na Youtube film pokazujący, jak energetyka wiatrowa wymknęła się spod kontroli w niektórych regionach Niemiec.

Warto wejść na stronę Vernunftkraft.de także po to, aby w ich Kompendium zapoznać się (w języku polskim!!!) z podstawowymi informacjami dot. energetyki odnawialnej.

Opisany tu film przedstawia jako przykład powyższego region Uckermark w okolicach Prenzlau.Tekst pod filmem na Youtube brzmi: "W samym tylko Prenzlau (do 15 km od granic miasta) znajduje się około 300 turbin wiatrowych. W całym regionie Uckermark jest prawie 800 turbin wiatrowych (2020), a trend jest rosnący". Żadne ptasie życie w takich warunkach nie ma szans.

Mieszkańcy wsi są atakowani przez Wielki Wiatr

Co się stało z opisywaną okolicą? Krajobraz całego regionu został całkowicie zniszczony przez hałaśliwe, przemysłowe turbiny wiatrowe i stał się niegościnny dla większości ludzi. Zniknął spokój i idylliczne piękno tej okolicy. Problem polega na tym, że region ten jest biedny, wiejski, a więc nie ma szans w starciu z dużymi deweloperami projektów wiatrowych i kupionym przez nich grupami "przyjaciół", którzy po prostu miażdżą wszelkie lokalne zastrzeżenia lub opory, które mieszkańcy mogliby próbować wyrazić.

Podobnie jak dawni komuniści, jest to kolejny przykład tego, co dzieje się, gdy planowanie i podejmowanie decyzji pozostawia się niekompetentnym i skorumpowanym decydentom centralnego planowania, połączonym z chciwymi kapitalistami, którzy chcą szybko zarobić. Nieliczni wygrywają wiele, a masy tracą wszystko.

Za 30 lat znaczna część lasów "wiatrowych" będzie zrujnowanym pomnikiem jednego z największych przemysłowych przekrętów wszechczasów.

Poglądy wyrażane przez autorów tekstów zamieszczanych w dziale Opinie nie są tożsame z poglądami wydawcy portalu.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

KOMENTARZE ( 6 )


Autor: Choczewo 06.02.2021r. 15:59
Poglądy wyrażane przez autorów tekstów zamieszczanych w dziale Opinie nie są tożsame z poglądami wydawcy portalu.
Coś wspaniałego!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: kumin 06.02.2021r. 22:18
na tym polegają właśnie opinie nadsyłane do mediów i wszystkie kolumny w czasopismach pn. "opinie", ponieważ są zazwyczaj różne to niesposób zgadzać się ze wszystkimi.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: rednask 14.02.2021r. 18:20
Wszystko pięknie ale gdy to nasz teren jest nadal nietknięty , oburzamy się na wiatraki które jak koło nich przelatujemy autostradą wyglądają majestatycznie ale nie zdajemy sobie sprawy że są udręką dla mieszkających niedaleko ludzi .
Farmy wiatrowe skończyły się w USA jak skończyły się dopłaty , możecie zobaczyć jak teraz straszą i nie ma komu tego rozebrać . Cmentarzysko zamiast farmy wiatrowej . Nie dajcie się zwieźć , a ludziska które pierdolą że to takie EKO widzą wiatraki tylko w telewizji . Oni chcą mieć prąd nie ważne czyim kosztem , tak jak wojna dla ropy giną niewinni a korzystają korporacje
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 08.02.2021r. 02:54
Dlatego lepiej jest mieć jedną, z dobrze architektoniczne rozwiązaną kompozycją budynku głównego elektrownię jądrową, niźli mieć zasmolone całe wybrzeże. (Oczywiście byle nie w Choczewie, które wydaje się chce mieć jakieś specjalne prawa). To jak, uparciuchu, lepiej mieć jedną elektrownię w Bełchatowie, gdzie ludzie z tego żyją i do przemysłu przyzwyczajeni, czy 10 tys. wiatraków psujących widok w każdej rybackiej wiosce?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Wydma Lubiatowska 08.02.2021r. 15:19
Odległość od linii brzegowej to około 20km, ty nasz sokole. Prosimy nie pisać więcej swoich wynurzeń o LCOE bo U NAS trzęsą się ściany od śmiechu !
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Eko 09.02.2021r. 11:21
Panie zgryżliwy jak panu nie podaobają się elektrownie wiatrowe to nie znaczy że wszsytkim się nie podobają. Dopuszcza pan taką możliwość ? Pytam bo mam wątpliwości czytając pana komentarze. Świadczy to o zacietrzewieniu co jest cechą charakterystyczną obecnej władzy i ich wyborców.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE