ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Ponad 12 mln zł zł z Grupy Lotos na wsparcie szpitali w walce z epidemią
09.02.2021r. 16:20

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Grupa Lotos, poprzez Fundację Lotos, od początku pandemii COVID-19 wsparła placówki systemu ochrony zdrowia na kwotę ponad 12 mln zł - poinformowało we wtorek biuro prasowe koncernu.

"Na początku lutego podjęto decyzję o przekazaniu przez Fundację Lotos kolejnych środków, które trafią do szpitali w Parczewie, Nowym Tomyślu, Rypinie, Gdańsku, Gdyni oraz w Wejherowie" - podała GL.

Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej w Parczewie (Lubelskie) otrzyma dofinansowanie na zakup tomografu komputerowego, a Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rypinie (Kujawsko-Pomorskie) na zakup sprężarki do koncentratora tlenu.

Wsparcie w postaci środków finansowych trafi również do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. dr. Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu (Wielkopolskie) oraz Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie (Pomorskie). Ten sam rodzaj pomocy otrzymają też cztery szpitale w Trójmieście: 7 Szpital Marynarki Wojennej z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. kadm. prof. Wiesława Łasińskiego w Gdańsku, Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, Szpital Morski im. PCK oraz Szpital im. św. Wincentego a Paulo (oba w Gdyni).

To kolejna pomoc, którą za pośrednictwem Fundacji Lotos kierowana jest do polskich placówek systemu ochrony zdrowia.

"Wiemy, że wszystkie środki są realnym wsparciem, które wpłynie na standard leczenia i ułatwi pracę personelowi medycznemu. Lotos od początku pandemii aktywnie działa w tym obszarze. Do tej pory na walkę z pandemią przekazaliśmy już ponad 12 mln zł" - powiedziała, cytowana w komunikacie prasowym, prezes zarządu Grupy Lotos Zofia Paryła.

W ramach wsparcia, które już trafiło do innych placówek, Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni otrzymało łóżka do intensywnej terapii z materacami przeciwodleżynowymi i aparat USG. Do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie trafiły środki, za które placówka kupiła ambulans, respiratory, łóżka z szafkami i specjalistycznymi materacami oraz urządzenie do dezynfekcji powietrza.

Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie (Zachodniopomorskie) otrzymał komorę BIO-BAG, służącą do transportu chorych.

Dla 7. Szpitala Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ w Gdańsku Grupa Lotos zakupiła osiem kardiomonitorów, moduł EEG, wózek akumulatorowy do przewozu odpadów skażonych i udzieliła wsparcia finansowego. Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego w Śremie (Wielkopolskie) otrzymał środki na zakup sprzętu do wyposażenia stanowisk intensywnej terapii na oddziale COVID, a Powiatowe Centrum Zdrowia w Otwocku (Mazowieckie) na zakup fumigatora automatycznego (urządzenia do dezynfekcji). Fundacja Lotos udzieliła też wsparcia finansowego Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej im. dr. Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu (Wielkopolskie).

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE