ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Bezpieczeństwo i ochrona zdrowia - krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła wsparła "Żeromskiego"
11.02.2021r. 15:32

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Profesjonalny sprzęt komputerowy wraz z niezbędnym oprogramowaniem jest już w Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie. W ubiegłym roku PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, w ramach wspierania walki z COVID-19, przekazała darowiznę w kwocie 25 tys. złotych dla jednego z największych ośrodków medycznych w Małopolsce, popularnie zwanego "Żeromskim". Z zakupionego sprzętu korzystają medycy z Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego.

- Pracownicy krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła na co dzień dbają o wysoki poziom bezpieczeństwa - można powiedzieć, że jest to wpisane w DNA energetyków. Wspieramy również szpital "Żeromskiego" w działaniach skierowanych na zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów i medyków. Dodatkowo zdalny dostęp do niezbędnych informacji, poprawi również komfort pracy personelu medycznego - mówi Mariusz Michałek, dyrektor krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Krakowie.

- Im lepiej szpital jest wyposażony w nowoczesny sprzęt komputerowy, tym sprawniejsza jest opieka nad pacjentem oraz obsługa chorych w poradni czy przy rejestracji. W szpitalach stosowane są coraz nowocześniejsze metody przetwarzania informacji, dlatego też potrzeby w tym zakresie są olbrzymie. Doceniamy każde wsparcie, które pozwala nam na zakup nowoczesnych komputerów. To dla nas obecnie niezwykle ważne - mówi Jerzy Friediger, dyrektor szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Do tej pory lekarz, pielęgniarka lub ratownik na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego wykonywali swoje obowiązki przy każdym pacjencie, a następnie uzupełniali dokumentację chorych w dyżurce. Teraz, dzięki wsparciu krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia ciepła, medycy mogą na bieżąco tworzyć elektroniczną dokumentację pacjenta na miejscu, wpisując aktualne dane dotyczące przebiegu choroby do systemu.

Medycy mają również możliwość odebrania wyników badań bezpośrednio po przeprowadzonej analizie w sali pacjenta, bez konieczności przechodzenia do dyżurki lub sekretariatu. Dzięki temu wdrożenie nowego leczenia, wypisanie leków i dyspozycji jest szybsze i sprawniejsze.

W ubiegłym roku PGE Energia Ciepła przekazała 111 tysięcy na projekty związane z walką z COVID-19. Łączna kwota przekazana szpitalom oraz innym instytucjom przez Polską Grupę Energetyczną to 6,5 mln zł.

Czytaj również:
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE