ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Przedstawiciel Zielonych w Niemczech sceptyczny wobec budowy domów jednorodzinnych
15.02.2021r. 09:57

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Jeden z liderów niemieckich Zielonych Anton Hofreiter stwierdził, że domy jednorodzinne nieefektywnie zajmują przestrzeń i przez to utrudniają planowanie miast w sposób przyjazny dla środowiska. W związku z tą wypowiedzią spadła na niego krytyka - czytamy w BiznesAlert.pl.

Lider Zielonych w Bundestagu Anton Hofreiter sprowokował krytykę sceptycznymi uwagami na temat budowy domów jednorodzinnych. - Anton Hofreiter po raz kolejny pokazuje, jako przykład polityki Zielonych, ich zaburzony stosunek do własności i realiów życia na obszarach wiejskich. Lewica polityczna nigdy nie myślała o własności prywatnej i aspiracjach milionów rodzin. Idziemy w kierunku festiwalu zielonych zakazów z domami jednorodzinnymi jako wrogiem - powiedział przewodniczący CDU w Turyngii Christian Hirte z gazety na łamach gazety Bild.

Prezes stowarzyszenia właścicieli Haus & Grund, Kai Warnecke, mówił o "czystej ideologii". - Zieloni chcieliby, aby "wszyscy obywatele żyli tak samo" - powiedział Warnecke gazecie Bild. Felix Pakleppa, dyrektor generalny Centralnego Związku Niemieckiego Przemysłu Budowlanego (ZDB), złożył podobne oświadczenie. - Ideologiczna polityka zakazu to zły pomysł. Ci, którzy budują dziś nowe, budują w sposób zrównoważony: deweloperzy domów planują i budują zgodnie z wysokimi standardami w zakresie efektywności energetycznej oraz wykorzystują najnowsze i zrównoważone metody. To sprawia, że nowe inwestycje tego typu są doskonałym przykładem tego, jak może wyglądać budynek i mieszkanie przyjazne dla klimatu - powiedział Pakleppa.
Hofreiter już wcześniej wyrażał sceptycyzm względem budowy domów jednorodzinnych. - Domy jednorodzinne zajmują dużo miejsca, dużo materiałów budowlanych, dużo energii, powodują niekontrolowaną zabudowę miejską, a tym samym jeszcze większy ruch - argumentował Hofreiter w rozmowie z tygodnikiem Der Spiegel. Wezwał do zwiększenia praw gmin w celu zapobieżenia powstawaniu nowych terenów budowlanych na obszarach wiejskich, zwłaszcza na obrzeżach - czytamy w BiznesAlert.pl.

Sprawdź ten temat:
Die Welt/Spiegel/Bild , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Fun 15.02.2021r. 10:45
I to nadejdzie. Na razie wypuszczają próbne balony. Żaba musi być przyzwyczajona.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: xXx 16.02.2021r. 12:02
Kolejny dowód na to, że zieloni to niedojrzali czerwoni. Teraz każą nam korzystać z OZE, potem przyzwyczają nas do... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE