ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Orlen przejął farmę wiatrową Kanin o mocy 20 MW
15.02.2021r. 10:41

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Grupa Orlen przejęła od funduszy inwestycyjnych Stage Capital i Mashav Energia farmę wiatrową Kanin o mocy 20 MW, zlokalizowaną w województwie zachodniopomorskim - podał PKN Orlen w komunikacie prasowym.

Farma wiatrowa Kanin działa w systemie wsparcia zielonych certyfikatów i na podstawie zawartych umów posiada gwarancję odbioru wyprodukowanej energii elektrycznej do 2027 roku. Jak podano, dotychczas farma była w stanie produkować do 50 GWh energii rocznie.

Farma działa od 2012 roku. Składa się z 8 turbin o mocy 2,5 MW każda i zlokalizowana jest w obszarze działalności Energa Operator.
Grupa Orlen posiada aktywa energetyczne o łącznej mocy 3,2 GW, w tym 552 MW w źródłach zeroemisyjnych. Segment energetyki wiatrowej tworzy 7 farm, których łączna moc zainstalowana wynosi 262 MW.

"Konsekwentnie podążamy ścieżką rozwoju wyznaczoną przez strategię ORLEN2030. Rozbudowujemy nasz portfel zeroemisyjnych źródeł realizując własne inwestycje, ale również poprzez akwizycje perspektywicznych aktywów. W te działania wpisuje się przejęcie działającej na lądzie farmy wiatrowej Kanin. Nie zwalniamy również tempa w przygotowaniach do budowy morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku. Niedawno osiągnęliśmy kolejny kamień milowy pozyskując doświadczonego partnera branżowego. Segment nowoczesnej energetyki będzie bardzo ważnym źródłem przychodów Koncernu i fundamentem realizacji naszego długofalowego celu, osiągnięcia neutralności emisyjnej w 2050 roku" - powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen
W perspektywie najbliższej dekady grupa Orlen chce przeznaczyć łącznie 47 mld zł na inwestycje w nisko- i zeroemisyjne źródła energii. Do 2030 roku Orlen chce posiadać portfel odnawialnych źródeł energii o łącznej mocy 2,5 GW (liczonych wg udziałów grupy).

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE