ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Trwałe i odporne - profile aluminiowe do paneli fotowoltaicznych
21.02.2021r. 17:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Właściwy dobór elementów montażowych do paneli fotowoltaicznych ma bardzo duże znaczenie dla ich wydajnego i bezpiecznego działania. Aby uzyskać właściwy poziom ochrony, stosuje się elementy jak profile aluminiowe do paneli fotowoltaicznych.

Zainteresowanie panelami fotowoltaicznymi jest obecnie coraz większe. To za ich pomocą można zredukować koszty związane z utrzymaniem domu i firmy. Panele wytwarzają prąd z promieniowania słonecznego, a dzięki temu zmniejszają rachunki.

Aby instalacja fotowoltaiczna mogła działać niezawodnie, powinna być ona odpowiednio zaprojektowana i zrealizowana. Właśnie dlatego warto zdecydować się na firmę, która ma w tym zakresie duże doświadczenie i wykorzystuje wysokiej jakości sprzęt. Najczęściej inwestorzy chcący zdecydować się na zakup instalacji wybierają firmy, które mogą zaoferować wtedy kompleksową pomoc. Wtedy pracownicy mogą zająć się praktycznie wszystkim - od przeprowadzenia odpowiednich pomiarów i doboru właściwego miejsca pod panele, poprzez dobór właściwego wyposażenia, a skończywszy na montażu. Montaż w przypadku paneli fotowoltaicznych ma bardzo duże znaczenie, ponieważ tylko wtedy, gdy będą one odpowiednio zamocowane, będą działały sprawnie i bezpiecznie.

Panele fotowoltaiczne montowane są najczęściej na dachach lub na odpowiednich konstrukcjach umieszczanych na gruncie. Dobór właściwego wyposażenia ma tutaj kluczowe znaczenie, ponieważ niewłaściwie zamocowany sprzęt może szybko się zniszczyć, a także może spowodować również zniszczenie nawierzchni dachu.

Do montażu paneli fotowoltaicznych wykorzystuje się elementy jak:
- uchwyty
- profile
- klemy
- wsporniki

Powyższe elementy występują w wielu różnych wariantach wymiarowych, dlatego mogą być one dopasowane do rodzaju dachu, wymiarów paneli, sposobu ich montażu, nachylenia. Stąd ważne jest też wybranie właściwych komponentów. Do solidnego montażu stosuje się między innymi profile aluminiowe do paneli fotowoltaicznych - to elementy, które przeznaczone są do współpracy z klamrami. Wykorzystuje si wtedy śruby oraz nakrętki. Wykorzystuje się też dodatkowe adaptery montażowe, gdy konieczne jest właściwe dopasowanie tych komponentów do rodzaju panelu oraz do dachu lub innej konstrukcji. Wybór dobrej firmy prowadzącej usługi w ramach montażu paneli fotowoltaicznych ma zatem kluczowe znaczenie. Fachowcy mogą wtedy dobrać wszystkie elementy systemu tak, aby nie tylko działał on sprawnie, ale również był odporny na czynniki pogodowe i inne uszkodzenia.

Źródło: jaw.pl

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE