ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zawistowski: udział gazu w elastyczności energetyki będzie rósł
15.02.2021r. 20:29

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Udział gazu w elastyczności energetyki będzie rósł, przełoży się to na zapotrzebowanie na surowiec na giełdzie i jednocześnie elastycznie będą reagować ceny, co czyni go atrakcyjnym instrumentem gry - powiedział, cytowany przez "BiznesAlert.pl", Piotr Zawistowski, prezes Towarowej Giełdy Energii podczas debaty "Paliwo gazowe w strategii koncernu multienergetycznego w procesie transformacji".

Piotr Zawistowski podkreślił, że jednym z wniosków trwającej dyskusji o transformacji energetycznej jest, fakt, że energetyka staje się segmentem coraz bardziej skomplikowanym, podobnie dzieje się w przypadku giełd.
"Wraz ze wzrostem kompleksowości energetyki, giełdy będą odbiciem postępującej złożoności tej branży. Będzie to widoczne poprzez rosnącą gamę produktów giełdowych. Jednym z elementów będzie gaz, a ten surowiec ma olbrzymie perspektywy z potrzeby uczestnika rynku. Udział gazu w elastyczności energetyki będzie rósł, a w związku z tym przełoży się to na zapotrzebowanie na giełdzie i jednocześnie elastycznie będą reagować ceny, co czyni ten surowiec atrakcyjnym instrumentem gry na giełdzie" - powiedział.

Dodał, że Towarowa Giełda Energii już teraz rozpoczyna współpracę nad poszerzeniem badań nad nowymi ofertami produktowymi jak inicjatywy wypracowania nowymi modeli dotyczącymi biogazu nad czym spółka pracuje z PGNiG. Prezes TGE zaznaczył, że podobna współpraca jest analizowana z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej w zakresie produktów OZE oferowanych na giełdzie - czytamy w "BiznesAlert.pl".
Przyznał, że pierwsze takie usługi i produkty łączące, wynikające z bilansowania energetyki, będą postępować, a ta korelacja będzie widoczna w przypadku bilansowania cen energii elektrycznej.
"Powiązane produkty wynikające z bilansowania mogą znaleźć miejsce w ofercie produktowej giełdy" - powiedział prezes Zawistowski.

Czytaj również:

BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE