ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Guibourgé-Czetwertyński: Współpraca ze Skandynawią pomoże nam osiągnąć cele klimatyczne
16.02.2021r. 20:52

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Na konferencji On The Green Way zorganizowanej przez Scandinavian-Polish Chamber of Commerce wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński mówił o wyzwaniach polskiej polityki energetycznej i współpracy na tym polu z krajami skandynawskimi.

- Polski rząd przyjął politykę energetyczną, która zakłada budowę nowego systemu energetycznego o podobnych rozmiarach do obecnego, ale opartego na nisko- i zeroemisyjnych źródłach, w ciągu 20 lat chcemy stworzyć 40 GW nowych mocy. Stworzenie obecnych 40 GW zajęło nam 70 lat, ale jestem przekonany, że dzięki partnerstwu z firmami prywatnymi uda nam się to osiągnąć. Wyzwaniem dla Polski jest uzależnienie od wydobycia paliw kopalnych, dlatego trzeba stworzyć nowe miejsca pracy w sektorach, które pomogą nam osiągnąć cele klimatyczne, na przykład instalacja fotowoltaiki. Polityka klimatyczna ma służyć polskim obywatelom w ramach sprawiedliwej transformacji. W Polsce mamy również wielkie ambicje, jeśli chodzi o poprawę jakości powietrza. Zaproponowaliśmy środki, które obniżą emisje z ciepłownictwa i transportu publicznego, jest to obszar, w którym firmy ze Skandynawii mają wiele do zaoferowania, na przykład jeśli chodzi o autobusy elektryczne. Współpraca pomiędzy Polską a krajami Skandynawii może pomóc nam osiągnąć nasze wspólne ambitne cele klimatyczne - powiedział Adam Guibourgé-Czetwertyński.

- Chcemy mieć 16 GW mocy zainstalowanych w fotowoltaice, 11-14 GW w offshore i 6-9 GW w atomie. Niektóre z mocy konwencjonalnych zostaną wyłączone w nadchodzących latach. W tym samym czasie spodziewamy się wzrostu efektywności energetycznej, co pomoże nam zmniejszyć zapotrzebowanie na energię. W naszej strategii mamy zamiar stworzyć system, który pozwoli zasilić przemysł i nie być zależnym od importu energii - dodał wiceminister klimatu i środowiska.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE