ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński o implementacji Europejskiego Zielonego Ładu
19.02.2021r. 20:26

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W trakcie zorganizowanej przez Wschodnioeuropejskie Stowarzyszenie Gospodarki Niemieckiej debaty "Green Deal in Poland: Framework, Roadmap and Chances" wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński mówił o realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu w Polsce. W spotkaniu online, które odbyło się 17 lutego 2021 r., uczestniczyło około 70 osób, w tym prezesi niemieckich firm i przedsiębiorcy.

Transformacja energetyczno-klimatyczna w kierunku gospodarki neutralnej dla klimatu, której osią jest Europejski Zielony Ład, to jedno z kluczowych narzędzi poprawy sytuacji gospodarczej spowodowanej pandemią COVID-19. W trakcie jej wdrażania, liczymy na współpracę z ważnym partnerem handlowym, jakim są dla Polski Niemcy- powiedział podczas spotkania wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński.

Transformacja energetyczna jest priorytetem Rządu RP. Polska planuje wspierać nowoczesne i innowacyjne projekty, które przyspieszają wzrost gospodarczy, a inwestycje w zieloną gospodarkę stanowią doskonałą okazję do technologicznego przełomu polskiej gospodarki i poprawy jej konkurencyjności.

Podstawę realizacji zielonej transformacji stanowi, przyjęta przez Rząd RP na początku lutego br., Polityka Energetyczna Polski do roku 2040, zgodnie z którą w ciągu dekady co trzecia MWh wyprodukowanej energii będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych. W tym celu Polska będzie musiała włączyć do swojego miksu energetycznego dostępne technologie: jądrowe, offshore, wodorowe, jak i związane z energią pochodzącą z wiatru czy słońca. Ze względu na potencjał Morza Bałtyckiego, znaczący udział w miksie energetycznym odegra energia pochodząca z offshore. Mając to na uwadze, Polska zainicjowała wspólny projekt wykorzystania potencjału energii Morza Bałtyckiego. 30 września 2020 roku wraz z Komisją Europejską i ministrami z siedmiu krajów nadbałtyckich, w tym Niemiec podpisano Deklarację morskiej energii wiatrowej na Morzu Bałtyckim, inaugurując tym samym ścisłą współpracę między krajami naszego regionu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE