ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Łódzcy radni pomogą wypełnić wniosek na dofinansowanie do wymiany źródła ciepła
19.02.2021r. 16:43

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Łódzcy radni będą pomagać mieszkańcom wypełnić wniosek na dofinansowanie do wymiany źródła ciepła. Grupa samorządowców rozpoczyna dyżury, na których będzie odpowiadać na pytania łodzian - poinformował w piątek PAP Wojciech Markiewicz z łódzkiego magistratu.

Jak wyjaśnia radny Damian Raczkowski zainteresowani mieszkańcy mogą przyjść, na któryś z dyżurów. "Pomożemy wypełnić wniosek. Służymy też naszą wiedzą, radą, materiałami informacyjnymi" - mówi samorządowiec.

Przypomina, że program trwa od kilku lat i cieszy się coraz większą popularnością. Z jego informacji wynika, że do tej pory, dzięki finansowemu wsparciu miasta, wymieniono 4 tys. źródeł ciepła. "Miasto proponuje 7 tys. zł wsparcia na wymianę indywidualnego źródła ciepła oraz do 50 tys. zł dofinansowania dla wspólnot. Już w tej edycji wiemy, że ok. 30 wspólnot dostało zgodę na dofinansowanie" - informuje Raczkowski.

O wymianę "kopciuchów" na nowoczesne źródła ogrzewania apeluje radna Agnieszka Wieteska. Zwraca uwagę, że żyjemy w czasach, gdy ludzie umierają z powodu zanieczyszczenia powietrza. Podkreśla, że miasto pomoże w wymianie starych pieców. "Miasto oferuje dofinansowanie, zaś radni pomoc w wypełnianiu wniosków. Zapraszamy na nasze dyżury" - dodaje Wieteska.
Zdaniem kolejnego samorządowca Macieja Stefanowskiego, choć wnioski o dofinansowanie są proste do wypełnienia, to jednak radni są gotowi pomóc, wytłumaczyć na czym polega procedura. Jak poinformował, od poniedziałku 22 lutego mieszkańcy będą mogli ich spotkać zarówno w budynku magistratu czy w innych lokalizacjach na terenie miasta, np. w bibliotekach.

Według Markiewicza, miasto ma zabezpieczoną kwotę 3 mln zł na dotacje. Rocznie wpływa ok. 250 - 300 wniosków od zainteresowanych osób i wspólnot.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE