ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

John Kerry: zmarnowaliśmy 3 lata ws. klimatu, głównie przez naszego prezydenta
19.02.2021r. 19:41

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Specjalny wysłannik USA ds. klimatu John Kerry stwierdził w piątek, że świat zmarnował ostatnie lata jeśli chodzi o zmiany klimatu i ma już niewiele czasu, by zmienić kurs. Jak dodał, dużą część winy ponosi za to były prezydent Donald Trump.

Były szef dyplomacji USA przemawiał podczas wirtualnej edycji Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

"Trzy lata temu naukowcy powiedzieli nam, że by uniknąć najgorszych skutków zmiany klimatu, nie możemy dopuścić do globalnego wzrostu temperatury o 1,5 stop. C (...) Ci sami naukowcy powiedzieli nam, że mamy na to 12 lat. Więc teraz jesteśmy trzy lata później - to były trzy zmarnowane lata, głównie za sprawą naszego prezydenta" - powiedział wysłannik prezydenta USA ds. klimatu. Jak dodał, Ameryka była "niewybaczalnie nieobecna" przez ostatnie lata.

Kerry oznajmił w Monachium formalny powrót USA do Porozumienia Paryskiego, lecz zaznaczył, że nie jest to powód do triumfu, bo sytuacja jest bardzo trudna i wymaga ambitnych działań. Jak stwierdził, okres do 2030 r. jest ostatnim momentem, by dokonać zdecydowanych cięć emisji gazów cieplarnianych.

"Jeśli tego nie zrobimy, po prostu nie będziemy mieli żadnej szansy na ograniczenie wzrostu temperatury do 1,5 stop. C."
Jak zaznaczył, jak dotąd "tylko jeden czy dwa kraje" są na ścieżce do spełnienia swoich zobowiązań z Paryża, co samo w sobie nie wystarczy do uniknięcia najgorszego.

Mówiąc o przypadającym na listopad szczycie klimatycznym w Glasgow, Kerry wezwał państwa, by nie ograniczały się tylko do "podawania ambitnych liczb", ale by przedstawiły konkretne plany osiągnięcia celów.

Jak podkreślił, zmiany klimatyczne to nie tylko problem środowiska, ale bezpieczeństwa, bo zwiększy zagrożenia dla państw w każdym wymiarze, "od bezpieczeństwa energetycznego do fizycznego".

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE