ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ponad 7000 rezerwacji na trójkołowego elektryka
22.02.2021r. 10:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Od grudnia 2020 można rezerwować trójkołowy, samoładujący się samochód elektryczny Aptera. Jak podał amerykański startup Aptera Motors, od grudnia, ponad 7000 osób już zarezerwowało ten pojazd.

Trójkołowiec Aptera wyposażony jest w duży dach z ogniwami słonecznymi, ma on być najbardziej energooszczędnym pojazdem na świecie. Aptera twierdzi, że połączyła najnowsze odkrycia z dziedziny lekkiej konstrukcji, aerodynamiki, chłodzenia, materiałoznawstwa i technologii procesowej, aby opracować futurystycznie wyglądający dwumiejscowy samochód, który może generować energię nawet na dodatkowe 46 mil (około 74 kilometrów). Koszt auta wahać się będzie między 25 900 do 46 900 USD.

W dobrze nasłonecznionych miejscach, samochód prawdopodobnie nie trzeba będzie prawie w ogóle podłączać do ładowania. Producent obiecuje zasięg 400 kilometrów na baterii plus kilkadziesiąt dodatkowych, dzięki zamontowanym ogniwom słonecznym zarówno na dachu jak i w nadwoziu. Zużycie energii podczas jazdy ma wynieść około 6,3 kWh/100 km, pojemność baterii to 25 kWh w wariancie podstawowym, a w przyszłości także 40, 60 lub 100 kWh. Przy tych ostatnich akumulatorach producent podaje, że zasięg na jednym ładowaniu wyniesie nawet 1 600 kilometrów.
Według producenta Aptera będzie pierwszym z serii "pojazdów przyjaznych dla środowiska", które firma planuje w przyszłości oferować do użytku prywatnego i komercyjnego. Plotka głosi, że debiutancki model będzie korzystał z technologii Tesli Supercharger.

Czytaj również:

Czy znasz to narzędzie?

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE