ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemcy: Federalna agencja rozpatruje wniosek o realizację pozwolenia na budowę NS2 na wodach niemieckich
22.02.2021r. 10:11

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Operator gazociągu Nord Stream 2 złożył do Federalnej Agencji Morskiej i Hydrograficznej (BSH) wniosek o niezwłoczną realizację pozwolenia na budowę na wodach niemieckich, zawieszone po tym, jak organizacje ekologiczne sprzeciwiły się temu zezwoleniu - informuje portal NDR.

Nord Stream 2 zamierza wykorzystać istniejące pozwolenie na budowę do dokończenia rurociągu bałtyckiego na wodach niemieckich. Jednak jest ono obecnie zawieszone po tym, jak organizacje ekologiczne - Deutsche Umwelthilfe (DUH) i NABU - sprzeciwiły się temu zezwoleniu. Rzecznik Nord Stream 2 powiedział, że wniosek złożono w grudniu, a w niedzielę BSH potwierdził, że wniosek wpłynął i jest rozpatrywany.

Operator powstającego gazociągu złożył wniosek, aby móc kontynuować budowę pomimo obiekcji stowarzyszeń ekologicznych. Nord Stream 2 jest pod presją czasu, ponieważ pozwolenie na budowę jest ważne tylko do końca maja i pozwala na prace przy układaniu nawet podczas okresu odpoczynku ptaków.

BSH musi teraz przeanalizować argumenty przedstawione przez niemieckie organizacje ochrony przyrody. Jeżeli organ podzieli ich punkt widzenia, pozwolenie na budowę pozostanie nieważne. Jeśli jednak BSH zatwierdzi wniosek do natychmiastowego wykonania, Nord Stream 2 może kontynuować budowę. DUH i NABU nadal będą miały wówczas prawo do wniesienia sprawy do sądu.
W połowie stycznia Federalna Agencja Morska i Hydrograficzna zatwierdziła natychmiastową dalszą budowę gazociągu Nord Stream 2 na niemieckich wodach Bałtyku.

Zgoda BSH była konieczna m.in. dlatego, że po groźbie sankcji ze strony USA z projektu wycofała się szwajcarska firma AllSeas dysponująca specjalnymi statkami do układania rur; miały one pozwolenie na prowadzenie tych prac także w miesiącach zimowych. Po decyzji AllSeas spółka Nord Stream 2 AG musiała przestawić się na inny typ jednostki układającej rury i to jego dotyczy wydane w styczniu pozwolenie.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE